1

Příčiny zápachu

Nadměrný povlak, který se tvoří na povrchu jazyka, může být jednou z příčin tvorby zápachu. Právě bakterie, které povlak tvoří, způsobují onen zápach z úst.

Další příčinou jsou anaerobní bakterie, které se hromadí v dutině ústní a mohou být častou příčinou zápachu.

Dalším důvodem může být onemocnění jiných tělesných částí, jako jsou uši, nos nebo hrdlo, dále onemocnění dýchacího traktu nebo cukrovka.

Více pravděpodobnou příčinou je onemocnění jícnu. Konkrétně se jedná o výchlipky jícnu, kde se hromadí zbytky potravy, které hnijí a způsobují zápach v dutině ústní. V tomto případě neváhejte a navštivte svého lékaře s žádostí o endoskopické vyšetření jícnu a žaludku.

2

Jak nepříjemný zápach z úst odstranit

Základem je dodržování správných postupů ústní hygieny. Mezi ně patří především použití dentální nitě, mezizubního kartáčku pro kompletní vyčištění mezizubních prostor a škrabka na čištění jazyka, pomocí které mechanicky odstraníte povlak z povrchu jazyka.

Dalším pomocníkem pro ústní hygienu a prevenci proti zápachu z úst je ústní voda, která pomáhá odstranit bakterie z celé dutiny ústní, nikoli jen z jejich některých částí.

3

Návštěva zubaře

Pokud nepomáhá dodržování správných postupů zubní hygieny, obraťte se na svého zubaře. Ten by vám měl poskytnout odbornou péči, která povede k odstranění zápachu z úst.

4

Dentální hygienista

Doporučujeme, abyste spolupracovali s dentálním hygienistou. Nejedná se o klasického zubaře. Dentální hygienista je specialista, který vám s odbornou péčí vyčistí nejen zuby, ale celou dutinu ústní.

Celá procedura odborného čištění ústní dutiny trvá v rozmezí 40 – 70 minut. Návštěvu dentálního hygienisty doporučujeme alespoň dvakrát ročně.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
2.666665
Average: 2.7 (3 votes)