Co je potřeba

  • substrát pro sukulenty
  • odstátá voda
  • květináč
1

Tlustice potřebuje sice trochu zvláštní zacházení, ale hodí se i pro méně zkušené pěstitele. Hlavní je zejména dostatek světla a opatrně se musí přistupovat k zálivce. Při troše snahy, pravidelného zájmu a dobrých podmínkách se dočkáte půvabného drobného květenství. Květy jsou bílé nebo růžové a vypadají jako maličké hvězdičky.

Hodně lidí věří tomu, že když pěstují tlustici, přináší to rodině štěstí. Někteří její obdivovatelé jsou dokonce přesvědčeni o tom, že tato pokojovka symbolizuje bohatství a dostatek peněz. I proto, že lístky mohou někomu připomínat svým tvarem a velikostí mince.

Jak se tedy o tlustici co nejlépe starat?

2

Tlustice si potrpí na světlé stanoviště. Jakmile je světla málo, rostlina začne chřadnout. Lístky začnou žloutnou a pak postupně opadají. Přímé sluneční paprsky třeba na okenním parapetu, který je orientován na jihozápad, by ji mohly v horkém létě poškodit.

Během vegetačního období potřebuje tlustice pravidelnou zálivku, voda by měla být odstátá. Na konci podzimu a v zimě rostlina odpočívá – jde o období vegetačního klidu. Zálivka by měla být mnohem střídmější a čekáme s ní tak dlouho, dokud substrát důkladně nevyschne.

3

To, že lístky jsou malé, oválné a hodně objemné, není náhoda, fungují jako rezervoár vody. Pokud můžete dát tlustici na zimu tam, kde je chladnější vzduch, je to jenom dobře, ale se zaléváním to nepřehánějte.

Tlustice nemá ráda přesazování a je na to choulostivá. Teprve když se už do květináče nevejde, je čas se do toho pustit. Doporučujeme substrát, který je určen pro pěstování kaktusů. V letech, kdy rostlinu nepřesazujete, přisypte trochu čerstvého substrátu do květináče.

Tipy
  • Lepší je nechat půdu důkladně vyschnout než přemokřit kořenový bal
  • Používejte substrát určený pro pěstování sukulentů
Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.866665
Average: 4.9 (15 votes)