Jak připravit bůček asijských chutí a vůní | pikantní kořeněné maso
Jak připravit bůček asijských chutí a vůní | pikantní kořeněné maso. Recept na pikantní kořeněný bůček je zde! Návod na přípravu je inspirován asijskou kuchyní, ale věřte mi, oni Asiati moc dobře vědí, proč bůček tak často v kuchyni připravují. Kombinace voňavého koření a pikantního základu se zázvorem a česnekem totiž vytvoří neuvěřitelně rafinovanou chuť. Ta je navíc vyladěna typickou asijskou tmavou omáčkou zahuštěnou kukuřičným škrobem, v tomto případě z medu a sójové omáčky. Dohromady se šťavnatým bůčkem je to jednoduše dokonalé.
Co je potřeba
- 400 g vepřového bůčku bez kosti
- 1 lžíce oleje
Směs koření:
- ½ lžičky mletého badyánu
- ½ lžičky mletého nového koření
- ½ lžičky mletého zázvoru
- ½ lžičky mleté skořice
Do základu:
- 20 g čerstvého zázvoru
- 3 stroužky česneku
- 1 jarní cibulka
Na omáčku:
- 25 ml sójové omáčky
- 1 lžíce medu
- 1 lžička kukuřičného škrobu
- dle potřeby vývar z bůčku
Téměř okamžitě podlijte vývarem a za občasného promíchání pár minut prohřejte. Množství vývaru volte dle svého uvážení. Já mám k rýži raději více omáčky, ač bůček je šťavnatý a tolik omáčky by ani k rýži nebylo třeba, ale přidala jsem dvě velké sběračky. Výsledná omáčka měla i tak díky škrobu ideální konzistenci. V případě, že budete bůček podávat jen s pečivem, vývaru rozhodně tolik nepřidávejte.
Bůček na talíři posypte nasekanou jarní cibulkou či sezamem. Podávejte nejlépe s jasmínovou rýži, ovšem vychutnáte si ho i jen tak s pečivem.
Tipy
A na závěr přináším dva tipy pro ty, kteří mají rádi ostřejší jídla. Pokud chcete pokrmu dodat grády, přidejte do omáčky nasekanou čerstvou čili papričku, nejlépe až v závěru vaření, ale zvýraznit můžete i přílohu, tedy pokud servírujete jasmínovou rýži. Do té můžete při vaření přidat plátky zázvoru (ideálně v poměru 2 hrnky rýže a 3 plátky zázvoru). Je to maličkost, která ale s chutí udělá divy.
Diskuze k článku