Přejít k hlavnímu obsahu

Problém získat půjčku po insolvenci řeší tisíce lidí. Jak z toho ven?

20. Září 2023
žena opřená o zábradlí

Insolvence je stav, kdy osoba není schopna splácet své dluhy a vyhlásí osobní bankrot. V mnoha případech se podaří oddlužení a dlužníci se znovu postaví na vlastní nohy. Získat další úvěr je však téměř nemožné. Jak získat půjčku po insolvenci?

Existuje několik důvodů, které mohou vést k insolvenci. Výrazně ovlivnit finanční situaci a způsobit insolvenci může ztráta zaměstnání, snížení příjmů, neočekávané výdaje nebo zdravotní problémy

Stejně tak nárůst dluhů, včetně úvěrů, půjček, kreditních karet a dalších závazků, které dlužník nedokáže řádně splácet. I rozvod nebo soudní spory mohou způsobit výrazné finanční ztráty a vést k insolvenci.

Pokud podnikatelé neuspějí ve svém podnikání a nejsou schopni generovat dostatečné příjmy, mohou se taktéž probojovat k insolvenci. K nadměrným dluhům vede také nedostatečné plánování financí, nepřiměřené utrácení, riskantní investice nebo nedostatečná kontrola nad výdaji. 

Pokud člověku nepomůže rozprodej osobního majetku, profesionální pomoc finančního poradce a nepodaří se ani vyjednat splátkový kalendář s věřiteli či snížení dluhu nebo zmírnění úroků, může dlužník zažádat o insolvenci neboli osobní bankrot. 

plačící muž v insolvenci stojíNárok na insolvenci má dlužník nárok pouze v případě splnění zákonných podmínek. cí u vlakových kolejí

Ne každý však má automaticky nárok na insolvenci. Obvykle musí dlužník splňovat určité podmínky. Třemi hlavními předpoklady jsou:

  • mít minimálně dva věřitele
  • mít dluhy 30 dní po datu splatnosti
  • mít nedostatečné příjmy pro splácení dluhů

Je-li insolvence soudně schválena, pak trvá zpravidla 5 roků a po třech letech může být ukončena za předpokladu, že dlužník uhradí minimálně 60 % svých závazků věřitelům. 

Splacením dluhů problémy s penězi nekončí

Úspěšným oddlužením však mohou finanční nesnáze pokračovat. Zejména má-li bývalý dlužník zájem o další půjčku nebo hypotéku. V bankovních registrech je totiž ještě několik let po ukončení insolvence veden jako nesolventní klient, byť se všemi uhrazenými pohledávkami. 

Seriózní poskytovatelé úvěrů žádosti o půjčku od těchto žadatelů kategoricky zamítají a získat finanční injekci pro nečekané situace bývá pro drtivou většinou ex-dlužníků velký problém. Která banka půjčí po insolvenci?

Najít důvěryhodného poskytovatele bezpečných úvěrů je po insolvenci takřka nadlidský úkol. 

Řešením, byť velmi riskantním, jsou půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby. Zde ovšem pozor na lichvářské praktiky a nekalé úmysly věřitelů. Ti se nezdráhají zneužít tíživého stavu svých klientů a staví úrokové sazby nebývale vysoko. Často s velmi krátkou splatností. 

Prozíravější je proto požádat v nouzi o peníze osobu, kterou člověk osobně zná, člena rodiny, blízkého přítele či kolegu, se kterým si mohou navzájem důvěřovat. 

Online půjčka pro dlužníky po insolvenci je poskytována výhradně nebankovními společnostmi, ovšem i mezi nimi se vyskytují seriózní i méně spolehliví věřitelé. Ti, kteří dlužníkům po insolvenci peníze uvolní, zpravidla mívají vysoké úroky i poplatky za jakékoliv prohřešení proti obchodním podmínkám. 

Obsáhlý přehled všech poskytovatelů půjček www.navigatoruveru.cz dokáže odpovědět na mnoho otázek týkajících se insolvence, půjček a související problematiky. 

 

Autor: superadmin
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

S revitalizací pomohou obcím dotace
Snad v každé obci se najde zchátralá budova či celý komplex včetně zanedbaných pozemků, které již dávno neslouží svému účelu. Majitelé je opustil…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.