Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zlepšit činnost lymfatického systému přírodní cestou

Jak zlepšit činnost lymfatického systému přírodní cestou

Jak zlepšit činnost lymfatického systému přírodní cestou | rady a tipy. Dobrý stav lymfatického systému je velmi důležitý pro lidské zdraví, neboť pomáhá organismu zbavovat se škodlivých látek. Špatné fungování lymfatického systému může způsobovat oslabení imunity, otoky, únavu, celulitidu a celou řadu dalších zdravotních potíží. Pokud se chcete dozvědět, jak zlepšit činnost lymfatického systému přírodní cestou, přečtěte si náš článek.

Co je potřeba

Viz další kroky

1

Lymfatický systém se skládá z lymfatických cév a uzlin, brzlíku, sleziny, kostní dřeně a mandlí. V našem těle zastává mnoho funkcí, mimo jiné zbavuje organismus toxinů, brání jej proti infekcím, pomáhá vstřebávat tuky a přivádět do krve živiny. Je proto nezbytné, aby tento systém správně fungoval.

2

V první řadě je velmi důležitá úprava jídelníčku spočívající ve snížení spotřeby cukru, červeného masa, mléčných výrobků a potravin obsahujících umělá barviva a konzervanty. Naopak častěji konzumujte ovoce a zeleninu, ořechy a semínka. Nezapomínejte na dostatečné množství čisté vody.

3

Jaké bylinky Vám mohou pomoci zlepšit činnost lymfatického systému?

Ke zmírnění zánětů lymfatických žláz a k podpoře činnosti lymfatického systému lze užívat čaj připravený z následujících bylinek nebo jejich kombinace: tužebník jilmový, jablečník obecný, svízel přítula, třapatka nachová a mnoho dalších. Některé bylinky je pak vhodné užívat ve formě tinktury – např. gotukolu, jehlici trnitou či jírovec maďal.

4

Zevně pak můžete aplikovat ricinový olej ve formě zábalu. Ricinový olej stimuluje činnost lymfatického systému a urychluje tak očistu těla i hojení ran a zánětů a odstranění otoků. Bavlněný šátek namočte do ricinového oleje, přiložte jej na oblast podbřišku nebo přímo na postižené místo. Přikryjte jej kusem potravinářské fólie nebo igelitu a následně ručníkem. Pro zvýšení účinku můžete použít nahřívací dečku, termofor či láhev s teplou vodou. Zábal by měl trvat asi hodinu, poté pokožku omyjte teplou vodou. Zábal se doporučuje provádět až 3x týdně.

éterických olejů pak můžete zvolit cypřiš, grapefruit, citron, jalovec či cedr.

Tipy

  • Skvělou volbou je rozhodně lymfatická masáž, kterou by však měl provádět pouze opravdový odborník, doma to raději nezkoušejte. Vhodná je třeba střídavá sprcha teplou a studenou vodou nebo jemné kartáčování těla krouživými pohyby od spodní části těla k hlavě.
  • Zábal z ricinového oleje lze použít i proti nejrůznějším gynekologickým problémům a ke zlepšení plodnosti.

Varování

  • Éterický olej cypřiš nepoužívejte, pokud trpíte vysokým krevním tlakem.
  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.
  • Užití bylin doporučujeme konzultovat se svým ošetřujícím lékařem, obzvláště pak užíváte-li nějaké léky.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autor: Jana F.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.