Jste zde

Jak vyzdobit byt jarními trendy

Mírný, 1 - 1000 Kč, 30 minut a více
10.03.2017 - 00:00

Jaro je plné romantiky, probouzející se jarní přírody a nové, svěží krásy. Ozdobte svůj domov jarními prvky, dodejte bytu osobitost a svěžest. Nechte vstoupit jaro do vašich domovů a vytvořte si tak příjemné prostředí, kam se po celodenním pracovním dnu rádi vracíte.

1

K jarním trendům patří velikonoční výzdoba a dekorace Dominantním prvkem jsou zcela určitě velikonoční vajíčka. Zdobení vajíček prezentuje mnoho technik a tradice, které jsou proslulé kumštem a dovedností. Dekorativní vajíčka umístěte kamkoliv v interiéru do košíčku, do ošatky, dobře působí jako zápich v květináči. Všude vytvoří nádhernou iluzi jarních svátků.

2

Veselé květináče Nemusíte být výtvarně zdatní, dokáží to i děti. Připravte si akrylové barvy a ozdobte květináče nějakým jarním motivem, třeba jednoduchou květinkou. Dětem můžete obrys předkreslit a ony jej vybarví. Najednou se stane z obyčejného květináče nápaditá a originální jarní dekorace.

3

Kytička ve váze Nejhezčí a tradiční je kytička ve váze. Pokud jaro otálí a probouzí se později, první květinky na zahrádce ještě nenajdete, jako je narciska a tulipán, poslouží větvička kočiček, krásný příslib jara. Vůbec nevadí, že se jaro na zahrádkách ještě neprobudilo. V prodejnách s květinářstvím je výběr jarních květin dostatečný a pokud nechcete za květiny často utrácet, ty první jarní si výjimečně třeba dopřejete. Co byste řekli třeba hyacintu, jeho kouzelnému květenství a neopakovatelné vůni. Můžete jej dát do skleněného obalu, vázy, kde získá punc originality a netradičního vzhledu. Hyacint není na péči nijak náročný a kvete přibližně tři týdny.

4

Designové prvky dýchají originalitou Jaro v bytě, to nejsou jen květiny a nařezané větvičky ve váze. Nechceme přeci otrhat co se dá, chceme přírodu také ochraňovat a šetřit. Jarní výzdobu vytvoříme i dekorativními předměty v jarních, pastelových barvách. Vybírejte ve speciálních prodejnách vázy, květináče, hrnečky, talířky a vytvořte si z těchto předmětů originální a neotřelou jarní dekoraci, která vzbudí emoce v každém z nás.

5

Jaro na oknech Pokud vám zdobí okna záclony a závěsy, převlečte je po zimě do jarního. Pastelové barvy, květinové motivy dekorativních závěsů vylaďte s ostatní výzdobou v interiéru. Váš byt začne dýchat lehkostí, bude působit nově, jarně a svěže.

Autor: Jirina Novakova | Zobrazit autorská práva Foto: Silverblee, zdroj: www.sxc.hu
Hodnocení: 
Vaše hodnocení: Žádné
5
Average: 5 (5 votes)

Nejnovější příspěvky v diskuzi

Děkuji, Zuzko, za skvělé tipy. Vejdunky (u nás výdutky) neshromažďujeme s takovým předstihem, a to je asi chyba, jelikož jich potom není dostatek. Obojí, včetně řeřichy jsou vynikající inspirací.
Pěkné. Připojím ještě praktický tip: V předvelikonočním období je dobré nadělat si zásobu "vejdunků". Když vaříme něco, kam se přidává celé syrové vejce, nerozbíjíme ho, ale vyfoukneme a dáme někam na bezpečné místo vyschnout. Jde jen o to vzpomenout si. Před Velikonocemi pak s dětmi vejdunky nazdobíme (stačí i temperou, nebo je polepíme drobnými kousky pestrých útržků papíru, větší děti můžeme učit klasické techniky zdobení kraslic...). Protáhneme tkanicí (osvědčil se háček na hačkování) - a máme vkusnou závěsnou ozdobu, na které se děti podílely samy. Kuchyni jarně rozveselí, jídlo zpestří a organismu poslouží mladá řeřicha - vyséváme na mělký tácek vyložený vatou, buničinou nebo ubrouskem. Je to pěkné, dobré, zdravé. Přidá se někdo s dalšími tipy?
Děkuji za hezký komentář. Klaním se před Vaší oduševnělostí a tvůrčí aktivitě, kterou ve Vašem věku zvládáte.
Ano, souhlasím s výzdobou bytu květinou a k nastájícím svátkům - Velikonoc. I já dělám různé dekorativní věcičky. Momentálně zhotovuji kytičky z obalu na vejce, přilepím tavnou pistolí na (předem připravenou a nabarvenou) větvičku a je dekorace bez peněz, jen za barvu. Obháčkovávám vejfuky, z igelitových sáčků věneček na dveře atd. Děkuji pracovníkům JAK TAK ZA DOBRÉ RADY A NÁVODY i když je mi 80 let něco nového se dovídám Pokorná
Nahoru