Jak v českém pojetí upéct francouzský slaný quiche s českou klasikou, tedy hermelínem a slaninou
Podání jedinečného francouzského koláče, tedy slaného quiche, v pojetí české klasiky je rovněž tak jedinečné a pro české jazýčky jako stvořené. Slaný quiche podpořený oblíbenou českou klasikou, tedy hermelínem a slaninou je v doplnění klasického křehkého těsta a smetanové náplně opravdu jedinečnou, klasicky českou obdobou francouzského slaného quiche.
Co je potřeba
S uvedeným množstvím si klasicky české podání francouzského slaného quiche dopřejete v koláčové formě s průměrem 28 cm
Na klasické křehké těsto:
- 250 g hladké mouky
- 125 g másla
- 1 vajíčko
- 1–2 lžíce studené vody
- ½ lžičky soli
Na klasicky českou náplň francouzského quiche:
- 250 ml smetany ke šlehání
- 2 vajíčka
- 2 stonky zelené jarní cibulky (v sezoně lze i do červena zbarvené)
- sůl a pepř k dochucení
Na klasicky české doplnění koláče:
- 1 hermelín (120 g)
- 100 g plátků prorostlé slaniny
Klasické křehké těsto je až neskutečně snadno připravené na to, jak jedinečný základ koláče to je. A to jak koláče česky pojatého, tak typicky francouzského. V míse stačí dlaní propracovat mouku s vajíčkem a povolenými máslem a jakmile se z těchto surovin vytvoří klasicky drolivá drobenka, přidejte sůl a 1–2 lžíce vody. A to podle potřeby. Nejdříve přidejte 1 lžíci a až v případě, že těsto nebude zcela kompaktní a tvárné, přidejte druhou lžíci.
Na závěr ozdobte českou klasikou, tedy na plátky nakrájeným hermelínem a slaninou. Takto připravené a ozdobené české pojetí francouzského quiche vložte do trouby vyhřáté na 190 °C (horkovzdušná trouba 170 °C) a francouzský koláč aneb česky pojatý quiche pečte 45–50 minut, dokud se hermelín a slanina zlatavě neopečou.
Tipy
- Dokonalým zpestřením českého pojetí francouzského slaného guiche je brusinkový džem přidaný mezi plátky hermelínu a slaniny. Půl lžičky brusinkového džemu mezi jednotlivými plátky hermelínu a slaniny koláč opravdu významně oživí a chuť pozvedne.
Diskuze k článku