Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vybrat vhodný rekvalifikační kurz | rady a tipy

Jak si vybrat vhodný rekvalifikační kurz | rady a tipy

Jak si vybrat vhodný rekvalifikační kurz | rady a tipy. Během naší profesní kariéry se můžeme ocitnout na pomyslné křižovatce, kdy je nutné změnit obor, v němž pracujeme. První, co se nabízí, je rekvalifikační kurz. Ten by nás měl vybavit potřebnými znalostmi a dovednostmi tak, abychom se mohli ucházet o zaměstnání v jiné branži, než v které jsme se dosud pohybovali. Jak si vybrat vhodný rekvalifikační kurz?

1

Vyjděte z toho, co jste již dělali, co umíte, zda jste manuálně zruční nebo jste spíše schopní získat nové teoretické znalosti. Udělejte si inventuru, jak jste na tom s cizími jazyky – možná je ideální doba pokračovat v jejich studiu nebo získat potřebnou zkoušku.

2

Analyzujte pracovní trh v místě vašeho bydliště. Zjistěte, po jaké profesi je poptávka a naopak, kdo práci hledá. Pokud bydlíte ve vlastním domě, platíte hypotéku nebo máte jiné závazky k danému místu a nehodláte se proto stěhovat, pečlivě zmapujte, o jaké odborníky, profese a řemesla je v této lokalitě zájem. A to i z dlouhodobého hlediska.

3

Jestliže teprve plánujete rodinu, nemáte žádné závazky a jste ochotni se přestěhovat, zkuste si vytipovat, jaké rekvalifikační kurzy by vás skutečně lákaly. Třeba vás baví práce s lidmi, uvažujete o masérském kurzu, ale v místě vašeho bydliště žádná taková rekvalifikace možná není. Nebo byste tu po jejím dosažení jen těžko hledali uplatnění. V takovém případě je možná nejvyšší čas přestěhovat se a začít dělat, co vás přitahuje.

4

Zamyslete se, jaké máte schopnosti a talent. Možná jste strávili v kanceláři řadu let, ale odjakživa vás to táhlo k řemeslu a líbilo by se vám pracovat rukama, třeba v truhlářské dílně. Nebo v jiném oboru, kde se nabízí rekvalifikace.

5

Zohledněte i svůj zdravotní a fyzický stav, abyste byli schopni po absolvování rekvalifikačního kurzu ve vybraném oboru skutečně pracovat.

6

Žena samoživitelka s malými děti, které bývají nemocné a nemá je kdo hlídat, bude jen těžko pracovat v dvousměnném provozu, i když práce je dobře placená a baví ji. V takovém případě je nutné přizpůsobit se rodinné situaci a zauvažovat třeba o tom, zda by nebylo dobré rekvalifikovat se třeba na účetní, daňovou nebo finanční poradkyni a pracovat z domova.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak hledat práci | rady
Jak hledat práci | rady
Jak hledat práci | rady. Skončili jste školu a hledáte prví zaměstnání? Dostali jste v práci výpověď? Následující řádky jsou věnované tomu, jak práci…
Jak najít práci v zahraničí | tipy
Jak najít práci v zahraničí | tipy
Jak najít práci v zahraničí | tipy. Také nejste spokojeni s pracovní nabídkou, kterou vám nabízí naše republika? Není samozřejmě nutné zde přetrvávat.…
Jak vybrat odsávačku mateřského mléka
Jak vybrat odsávačku mateřského mléka
Odsávačka mateřského mléka může být praktickým pomocníkem při kojení, ale neuvážený výběr Vám odsávání pěkně zkomplikuje. Ne nadarmo se říká, že odsáv…
Jak vybrat dámské plavky | tipy
Jak vybrat dámské plavky | tipy
Jak vybrat dámské plavky | tipy. Nastává léto, s tím související čas dovolených a výběr plavek nabývá na aktuálnosti. Plavky jsou rovnocenná součást v…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.