Co je potřeba

mapa, průvodce, pohodlné boty, fotoaparát

1

Vydejte se na nejznámější památky v blízkosti Neapole do města Herculaneum, Stabie a Pompeje. Hlavní nádraží v Neapoli vypravuje každý den speciální vlaky pro tuto trasu. Po vyčerpávající prohlídce si jeďte odpočinout do nejkrásnějšího města na pobřeží Sorrenta, kde se vám naskytne překrásný výhled na skalnaté město. Sorrento najdete na konečné zastávce speciálního vlaku.

2

Rozhodně se vyjdete na kouzelný ostrov Capri s azurově modrým mořem a krásnými plážemi, které jsou obklopeny útesy. Na Capri vás dopraví trajekt, který vyplouvá každou půl hodinu z přístavu, poblíž pevnosti Castel Sant´Elmo. Prozkoumejte ostrov a odpočiňte si v některém z citrusových hájů, kterých se tu nachází opravdu požehnaně.

3

Třetí den v Neapoli nechte na prohlídku města a na nákupy suvenýrů, které jistě najdete v největším otevřeném obchodě Pugnasecca. Doporučuji navštívit Castel dell´Ovo, ze kterého jsou opravdu krásné fotky hory Vesuv, dále pevnost Castel Sant´Elmo, Neapolský dóm, katedrála San Gennaro a divadlo svatého Karla. Zakončete svou prohlídku Neapole v nějaké malebné pizzerii, s posledním jedinečným pohledem na sopku Vesuv.

Tipy

Kupte si slevové karty Arte Card na hlavním vlakovém nádraží v Neapoli, s touto kartou máte dopravu po celé Neapoli zdarma, dále vstupy do Pompejí, muzeí a mnoha jiných památek zdarma nebo přinejmenším nemalou slevu, která se jistě vyplatí.
Dále je výhodné koupit si celodenní jízdenku na ostrově Capri 6.70 €, pokud tento ostrov chcete opravdu poznat.
Do Pompejí si jistě vezměte pohodlnou obuv, tato prohlídka zabere přinejmenším 3 hodiny.

Zdroje informací

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.857145
Average: 4.9 (7 votes)