Jak bojovat se zánětem močového měchýře přírodní cestou | rady a tipy
Jak bojovat se zánětem močového měchýře přírodní cestou | rady a tipy. Většina žen zná zánět močového měchýře velmi dobře, neboť ženy jsou k tomuto onemocnění mnohem náchylnější než muži. Jedná se o nepříjemné onemocnění, které bývá léčeno antibiotiky. V počátku onemocnění nebo při nekomplikovaném průběhu je však možné se antibiotikům vyhnout. V následujícím článku Vám poradíme, jak bojovat se zánětem močového měchýře přírodní cestou a také, jak zánětu předcházet.
Co je potřeba
Viz další kroky
Zánět močového měchýře se projevuje především častým, neodkladným a často bolestivým nutkáním na močení, pálením a řezáním při močení a někdy také bolestivým podbřiškem.
A jaké jsou příčiny?
Nejčastější příčinou infekce močového měchýře bývá přemnožení bakterií, nejčastěji Escheria coli (v 80 – 90 % případů). Pokud člověk pije nedostatečně a neproplachuje tak močový měchýř, bakterie se velmi snadno usadí a množí. Výsledkem je infekce močového měchýře. Dalšími příčinami vzniku infekce mohou být např. hormonální změny související s těhotenstvím, menstruací či menopauzou, špatné hygienické návyky, nechráněný pohlavní styk, nevhodné spodní prádlo, oslabená imunita či cukrovka.
Jaká jsou opatření při léčbě močového měchýře?
Pacient musí být vždy v teple a postupně zvyšovat příjem tekutin, vyplavují se tak bakterie z močového měchýře a klesá jejich koncentrace. Vhodnými tekutinami jsou bylinkové čaje, čistá voda či brusinková šťáva, vyhněte se naopak kávě, alkoholu a perlivým limonádám.
Proti pálení při močení vyzkoušejte lžičku jedlé sody rozmíchanou ve sklenici vody.
Do svého jídelníčku zařaďte močopudné potraviny, např. petržel, celer, okurku, vodní meloun, jablka, broskve, meruňky, ananas apod.
Lichořeřišnice větší – jedná se o velmi účinné přírodní antibiotikum vhodné při zánětech močových a dýchacích cest. Má protizánětlivé a mírné močopudné účinky. Působí také preventivně. Čaj připravíte ze lžičky sušené nebo 2 lžiček čerstvé byliny, kterou zalijete 250 ml vroucí vody a necháte 10 minut louhovat. Pijeme 3x denně. Je vhodná i pro děti a těhotné a kojící ženy.
Přeslička rolní – přeslička má močopudné a mírné protizánětlivé účinky. Je vhodná pro všechny nemoci ledvin a močového měchýře, obzvláště při prochladnutí močového měchýře s křečovitými bolestmi. 1 - 2 lžičky sušené přesličky zalijeme 250 ml vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Čaj by se měl pít 2 - 3x denně.
Varování
- Pokud objevíte v moči stopy krve nebo pokud máte zvýšenou teplotu či horečku, neprodleně vyhledejte lékaře.
- K lékaři zamiřte také, pokud se zánět močového měchýře objeví v těhotenství nebo pokud domácí léčba během několika dnů nezabere.
- Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.
Varování
Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.
Diskuze k článku