1

vyberte si typ
Prvním úkolem je vybrat si typ trávníkového drnu, který se do vaší zahrady nejlépe hodí. Na výběr máte účelově pěstované trávníky, luční trávníky i trávníky pobřežních bažin. Stačí si vybrat, jestli budete mít na trávník spíše jen na ozdobu, nebo jestli na něj chcete pouštět děti si hrát, nebo na něm pořádat různé akce.

2

skladujte jen krátce
Pokud možno, použijte drny hned, jak je koupíte. Pokud není možné drny okamžitě položit na vybranou plochu, skladujte je rozložené vedle sebe na igelitové podložce zelenou částí nahoru, aby měla tráva dostatek světla. Udržujte je zalité.

3

první řada drnů
Nejdříve si připravte prkno, na kterém budete klečet, aby se vám dobře drny pokládaly. Pokud nelemuje okraj trávníku cestička nebo jiný okraj, použijte prkno i k tomu, aby okraj trávníku byl rovný.

4

další drny
Pokládejte je vedle sebe od kraje tak, aby zapadaly do roviny s předcházejícími díly. Vzpomeňte si na to, jak se střídavě pokládají cihly, a pokuste se o totéž u částí trávníku.

5

uhlazení
Až budete mít všechny drny položené, upěchujte je všechny obrácenou stranou hrábí. Je to proto, aby zmizely případné vzduchové mezery. Trávník pak uválcujte lehkým válcem.

6

písek
Trávník posypte tenkou vrstvou písku a důkladně vmeťte do trávy koštětem. Tím se zaplní mezery mezi jednotlivými drny.

7

závlaha
Pokud není jistý déšť, důkladně nový trávník zalijte.

8

doba pokládání drnu
Položit ho můžete v kteroukoliv dobu během roku s výjimkou déletrvajících období s extrémními teplotami. Lepší je si zvolit období, kdy se očekává déšť, který nový trávník dobře prolije. Trávníkové drny pokládejte na vlhkou, ale ne na mokrou půdu. Tím podpoříte snadné zakořenění drnu.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
0
Zatím nehodnoceno