Jak vymáhat dluh | rady
Jak vymáhat dluh | rady. Přibývá lidí, kterým dluhy přerostly přes hlavu. V případě právnických osob navíc platí, že stovky z nich jsou zakládány pouze za účelem zbohatnutí jejich společníků – v okamžiku, kdy už jsou její závazky neúnosné, se společnost pošle do likvidace, respektive do insolventního řízení. Společnost zanikne, ale její dluhy, aniž je někdo byl ochoten nebo snad povinen splácet, zůstávají a jdou k tíži věřitelů. Na druhou stranu jsou i tací – a těch je snad většina, kteří dokáží své závazky plnit, ačkoli až po splatnosti, ve splátkách atd. Je-li dlužník v prodlení, v žádném případě se věřiteli nevyplácí jen nečinně sedět a čekat – je třeba situaci aktivně řešit.
Diskuze k článku
Přidat komentář
K vymáhání pohledávek používám internet a to konkrétně web www.dluzis.cz kde dlužníka zveřejním a tím mu udělám pořádnou negativní reklamu na internetu. Nakonec jich většina zaplatí, protože skoro každej kdo podniká, tak své zákazníky bere práve z internetu.
Předat pohledávku třetí straně je podle mého asi jeden z nejjistějších způsobů jak své peníze dostat zpět. Zvlášť tedy pokud se jedná o nějakou větší částku. Já mám v tomto ohledu například skvělé zkušenosti s touto firmou: https://www.serafservis.cz/ Už jsem se na ně byl nucen obrátit několikrát a vždy úspěšně.
Při vymáhání pohledávky je posledním řešením obrátit se na soud. Před tím ale můžete ještě použít tento postup:
Vyhledáte dlužníka, upozorníte ho, že jste odhodláni vymáhat dluh soudní cestou, což ho dále finančně zatíží, a pokusíte se s ním dohodnout na nějaké formě splacení dluhu ( poskytnete mu dodatečnou lhůtu, splátky atp. ). Navštívíte notáře, který sepíše tuto dohodu formou notářského zápisu se svolením k přímé vykonatelnosti. Pakliže dlužník nesplatí svůj dluh v dodatečně stanovené lhůtě, pak tento notářský zápis je přímo exekučním titulem a vy si ušetříte tahanice u soudu.
Podrobnosti jsou zde: http://www.notarskesluzby.cz/notarsky_zapis_prima_vykonatelnost_exekuce…