Jak uvařit kapustovou polévku | recept
Jak uvařit kapustovou polévku | recept. Recept na klasickou kapustovou polévku a další „vychytávky“. Kapustová polévka je po uvaření chutná, ale ještě lepší je ohřátá v „druhém kole“. Proto se kapustové polévky obvykle vaří víc, než běžné polévky určené jen k jednomu jídlu. Přinášíme recept na kapustovou polévku, jak se tradičně vaří. A dále nabízíme několik tipů, jak udělat kapustovou polévku trochu jinak.
Diskuze k článku
Přidat komentář
Já vařím kapustovou polévku takhle.
Na jemno nakrájím nebo klidně namixuju syrovou kapustu, čerstvou, nebo i zmrazenou. Tudámdohrnce, zeleju vodou,maličko opepřím a vařím.
Pokud dám jen vodu,přidávám kostku bujonu, když mám,dám vývar..
Když je kapusta měkká, zavařím ccal žíci dětské krupičky (záleží na velikosti hrnce a množství polévky).
Chvilinku povařím a nakonec do polévky rozšlehám celé vajíčko a nechám ho v ní párkrát "překulit varem" - zase dle množství polévky - já vařím přibližně litr, litr a čtvrt.
Polévky vždy v naší rodině frčely. Měli jsme je rádi všichni.
Pamatuji si, že maminka vždy když dávala do polévek kořenovou zeleninu (nastrouhanou na hrubo), vždy ji nejdříve orestovala v kastrůlku na másle a pak ji dávala teprve do polévek. Polévka tím získala barvu i báječnou chuť. Já sama to také tak dělám.
Také jsme k bramboračce, fazolačce, kapustňačce, rádi přikusovali smažené vdolky, nebo buchty, to byl náš páteční vždy oběd. Luštěninová polévka a něco z mouky k tomu. Ráda si na to vzpomínám, ale sama jsem již ve stáří lenivá , takže si to často nedopřávám. Vlasta