Jak uvařit hovězí vývar | recept
Recept na hovězí vývar. Hovězí vývar je jeden z fenoménů poctivé kuchyně na celém světě. Silný výtažek získaným pomalým a dlouhým varem hovězího masa, hovězích kostí a zeleniny má uplatnění nejen coby základ hovězí polévky, ale také jako jedna ze surovin při přípravě tradičních omáček. Co se o hovězím vývaru píše, říká, a jak se připravuje v podmínkách běžné domácnosti? Dokážeme vybrat hovězí maso a kosti, aby byl hovězí vývar dobrý, a přitom neudělal moc velkou díru do rodinného rozpočtu? Nabízíme osvědčený recept na domácí hovězí vývar a několik dalších užitečných tipů.
Diskuze k článku
Přidat komentář
Milá Radko.Zainvestuj a kup si tlakáč.Ten se nikdy nestratí.Já osobně dělám vývar tak i tak,dle času.Když se mi chce,tak vpodvečer založím na vývar,vařím mírně tak tři-čtyři hodiny.Vypnu a druhý den dovařím další tři-čtyři hod.To v obyč.hrnci.Ale když spěchám,tak příjde na řadu papiňák a výsledek je stejný.Jen v papiňáku vařím iba kosti a maso cca 30 minut(to je eqvivalent z dvouhodin v hrnci).Ale určitě se ti papiňák také hodí na slepici(slepičí vývar).Ta se taky dlouho vaří než změkne.Používám ho taky na guláše atd.Tak neváhej a kup si ho.Na netu určitě najdeš i recepty vařené v papiňáku :-)
Papiňák na guláš, to nemyslíte vážně ??
Morek- po slovensky spik- to je dobrota! Je to skoro podpultovy predaj.
Ako za totaca.
Bod č.7 -Vařit v tlak.hrnci maso takovou dobu je nesmysl,leda,že by bylo ze 100leté krávy.
Tlakový hrnec není to pravé. Opravdu je nejlepří táhnout vývar přes noc,většina domácností má "noční"proud. Ta polévková vůně je milá.
Ale jedna hlavní vychytávka:maso je povětšinou málo vykrvené. Proto doporučuji,samotné se mně to velmi osvědčilo,maso zalít studenou vodou,jen aby bylo ponořené,přivést k varu a pak cca 15 minut vařit. Pak všechno slít,umýt velmi zanešený hrnec,řádně oprat maso a zalít opět studenou vodou. Už naplno,podle velikosti hrnce. Pak jen pohlídat var,ztlumit přidat co je potřeba a táhnout. Pak nemusíte nic sbírat a čistit a kvalitě vývaru to opravdu neubere. Hlavně se zbavíte přebytečné krve a případných škodlivin a nečistot.
Dobrou chuť.
Ahojky, ráda bych se zeptala čemu dáváte přednost při vaření vývaru... vaříte raději dlouho nebo využíváte tlakový hrnec?? Přemýšlím, že bych jej koupila, ale hledám uplatnění (vyhlídla jsem si tento: https://www.dommo.cz/Tlakove-hrnce-278/Tlakovy-hrnec-6L-se-sklenenou-po…) do teď jsem byla zvyklá vařit v klasickém hrnci, ale všichni mi radi zainvestovat :-)
Opravdu přínosný recept! Konečně někdo, kdo skutečně ví, co radí ostatním... Děkuji a doporučuji!!!!
Nechápu,proč malé kousky zeleniny,a žádná cibule ...? Vždy je nellepší vývar z jedné velké mrkve,2 kořenových pertželí ( i s natí),1/4 celeru kořenového a 1 stvolu vrchní části celeru,středně větší cibuli v posledních " šatičkách " a koření ( celý pepř a nové koření) ....Co se týká pečení může být dobré,aby se maso srazilo a tak zůstalo vevnitř chutné pro další použití jako v omáčce,jenže my vaříme vývar,takže ta dobrota z masa a kostí se musí dostat do vody, což udělá silnější vývar ...
Paní co nechápete? Přečtěte si to ještě jednou a pořádně. A nebo jukněte na obrázky. Krom těch natí tam máte všecko. I tu cibulu v posledních šatičkách. A zeleninu si každý kráji jak má rád přeci. A zapíkají se jen kosti, maso né, tež to tam máte. A ani je pect nemusíte. Naša máti to taky takhle dělala. Mi tam chybí v tom článku jen připomenutí na krupicovku - zavařit hrubou krupici a rozmíchat vejce. To je v hovězí tež moc dobré.