Jak upéct domácí žloutkové rakvičky | recept
Domácí žloutkové rakvičky | recept. Rakvičky se šlehačkou už dnes v cukrárnách moc neuvidíte. Je to tím, že mají velmi krátkou trvanlivost. Častěji se dají koupit již upečené nenaplněné korpusy, které přeci jen vydrží déle. Upéct si rakvičky doma není těžké, jediný zádrhel je ten, že cukroví se peče ve formičkách specifického tvaru a ne vždy jsou k dostání. V kuchařských knihách lze najít i recepty na rakvičky pečené bez formiček, přidává se do nich ale malé množství mouky. Pravé rakvičky jsou bezlepkové, jen cukr a žloutky. Místo obdélníkových vaniček si toto oblíbené cukroví upečte třeba ve formičkách na košíčky (i jiných). Budou chutnat stejně dobře.
Diskuze k článku
Přidat komentář
Já je dělám trošku jinak, několikrát do roka
a jedině do malých formiček-košíčků,tzv.jednohubky.
Lépe se vyklápění i jí, na stůl je dávám hole
A k tomu šlehačku ve spreji nebo šlehačkovači.
Recept: 5 žloutku + 1cele vejce + 210 g jemného krystalů
+ 1 van.cukr + pár kapek citr.šťávy. To vše hodně
Naslehat. Ostatní dle receptu v textu.
Paní Ivano, moc Vám děkujeme za recept a dobrý nápad. Myslím, že košíčky jsou praktičtější, když sníte celou rakvičku, většinou už nemáte chuť na nic jiného. Košíček je menší a tak můžete vesele ochutnávat další druhy. Přeji Vám krásné prožití adventu.
Mnoho lidí zapomíná, že k dobře ušlehané šlehačce je třeba předem dobře vychladit smetanu ke šlehání a i stejně tak nádobu, v které ji budeme šlehat. Ideálně pak při šlehání zajistit, aby vzduch kolem byl co možná nejchladnější. Za těchto podminek šlehačka je velice rychle ušlehaná a úžasně jemná!