Jak udělat krkonošské sejkory | recept
Krkonošské sejkory | recept. Připravit krkonošské sejkory není obtížné, a ani předpis uvedený v článku není třeba striktně dodržovat – v každé domácnosti se sejkory dělaly a dělají podle rodinných zvyklostí. Přinášíme základní recept na krkonošské sejkory, návod, jak je dělat. A také poznámku, co nejlépe krkonošské sejkory okoření.
Diskuze k článku
Přidat komentář
Udělal jsem je přesně podle receptu, ale chuťově nás tyto placky nenadchly. Zřejmě chutnají spíše jako vzpomínka na dětství těm, kdo je v dětství jedli. Znám lepší bramborové placky. Navíc na jedné plotýnce trvá upečení několika placek příliš dlouho.
Z rozstrouhaných brambor jsem vymačkal spoustu škrobové vody, a to mi přišlo také škoda. V TV pořadu Polopatě kuchař vodu nesléval, ale přidal k bramborám mouku. To už ale asi nebyly ty pravé sejkory, že?
Děkuju za povídání o sejkorách. Máte údaje správně. Maminka navíc máčela upečené sejkory v roztaveném másle a stáčela je do roliček. Vždy jsme jí málem utrhali ruce. Mňam, to byla dobrota. Děkuju za tip pečení na pánvičce. Pořádné tály nemám. Udělám je co nejdřív.
Čtenářka původem z Jizerek
Používali jsme plát z kamen položený přes 2 plynové hořáky. Čistil se kůží ze špeku nebo papírem do kterého se balilo máslo.
pocházím z orlickoústecka a u nás se těmto plackám říkávalo křapáč nebo křápanec. Chodívali jsme na ně do chaloupky k babičce, dělávala je na kaborkách, odkrajovala od plátu speciálně vybroušeným nožíkem a opravdu nám třem vnoučkům nestačila smažit, brali jsme jí to přímo z kamen. Jen se peroutkou potřely rozpuštěným sádlem a zapíjelo kafíčkem z pravé melty a cigorky. Krásná vzpomínka na dětství.......a babičku!