Jak udělat domácí rajčatový protlak | recept
Recept na domácí rajčatový protlak. Rajčatový protlak sice můžeme koupit i v každém venkovském obchůdku s potravinami, ale není nad to, když na přípravu „rajských jídel“ můžeme použít domácí rajčatový protlak. Domácí rajčatový protlak je prostý všech „eček“, dobře víme, jaká rajčata jsme použili, známe přesně jeho stáří. Jak udělat domácí rajčatový protlak? Recept čtěte dále.
Diskuze k článku
Přidat komentář
Záleží kdo a jak. Já podlévám. Prvně jsem to viděl v Itálii,a také podlévvala. Chvilku dusila, nechala zchladnout, a znovu dusila. Trvalo to dost dlouho, ale stáloto za to. ,o
Nepodlévejte to, jenom prodloužíte čas potřebný na odpařování a vyplejtváte zbytečně moc energie. Pokud tam nutně musíte mít nějakou tekutinu, před vařením rajčata trochu posolte, promíchejte a nechte odležet. Pustí tolik vlastní šťávy, že se vám to bude zdát až příliš.
Doporucuju pred tepelnym zpracovanim rajcata oloupat . Jedina zelenina co poznam , tak obsahuje ve slupce lepek . Tepelnym zpracovanim se uvolnuje do protlaku . Samozrejme to je pro celiatiky .
Nejen nadúroda rajčat ale i příliš vysoké ceny za protlak v obchodech.
Po provaření tyčovým mixérem rozšlehat a potom pasírovat.Cedník s otvory o průměru 2 mm postačí a lépe se myje než síťkový.Propasírovaná hmota se tepelně ještě zpracovává mícháním proto aby v té mase nebylo tolik vody .Masa musí být hustá.Lehce osolená a nehoře do skleničky trochu soli a olivový olej.Doporučuje se použít drobné skleničky které po otevření se celé zpracují.Protlak by se otevřený kazil bez konzervantů . Zdravím.
Když jsem ho dělala, nepasírovala jsem, ale mixovala. A chutnal naprosto skvěle!
Rajčata raději nepodlévat vodou, nepřipaluje se, naopak hned pouští šťávu a přidáním vody akorát prodloužíme potřebnou dobu varu.