Jak si vyrobit domácí pivo - domácí pivo z pivovarnického extraktu
Vyrobit si pivo v domácích podmínkách? Věřte mi, přátelé, že je to jednodušší, než se na první pohled zdá. A přitom si vystačíme s tím, co najdeme u nás v kuchyni! A chuť takového piva? Ta může být ještě lepší, než na jakou jsme zvyklí. Staňte se sládkem svého domácího piva. Kromě vlastní konzumace jím můžeme obdarovat své přátele. Nejprve je třeba podotknout, že metod, jak si vyrobit své vlastní domácí pivo, je spousta. V následujících řádcích popíši výrobu domácího piva, která se mi zdá být nejrychlejší a nejlevnější. K výrobě totiž použijeme "polotovary", které pro nás "domácí pivovarníky" připravují i samotné pivovary. Co k tomu budeme potřebovat?
Diskuze k článku
Přidat komentář
Když už pominu nesprávný termín "chmelový extrakt", propolotovar na výrobu domácího piva, tak by mě moc zajímalo, kde se dá koupit za 60Kč polotovar na výrobu 90 litrů piva. To je nesmysl.
Také si myslím že by se někdo měl vrátit do školy a zopakovat si počty. Tzv.chmelový extrakt,správně mladinový koncentrát na výrobu cca.25 l.piv stojí od 300 do 600 kč. A to nepočítám tu tlakovou nádobu za 3000 kč, maltózu za 70 kč, kvasnice za 70 kč, chmel 10 dkg. za 50 kč. a energije na vaření a chlazení. Ať počítám jak počítám tak se Ani pod 10 kč. za půl litru piva nevejdu. ,,Dej Bůh štěstí".
Myslím že jste zbytečně schovívaví.
Tento článek psal buď někdo kdo o to nemá naprosto nic (snad jen že pivo je tekutina), nebo naprostý ignorant.
Nejen že je totálně vedle v základních pojmech, ale podle mě výrobu piva nezahlédl ani koutkem oka.
Jinak koncentráty jsou dobrý na začátek (i když drahé), po přestupu na vaření ze sladu se není problém dostat na cenu cca 4,- za 0,5l a to prosím v kvalitě o jaké se chlemtalům v běžné hospodě ani nezdá
Tenhle článek psal pablb.
Dělám pivo z koncentrátů dýl než 3 roky a na tyto ceny jsem zatím nenarazil. Pivo za pár haléřů... Pán je asi komik!
Poraďte,jak vyrobit pivo.
Ahoj, jsme parta kamarádů - přátel dobrého zlatavého moku. Pivo si vaříme ze základních surovin už 3 sezony a můžu říct,že se daří. Suroviny : slad, chmel, pivovarské kvasnice, a samozřejmě dobrá rýnovická pramenitá voda. Vařím jednormutovým postupem, 3x chmelení. Várka vždy tak 35l, hlavní kvašení při 9st,dokvašování 2-4 st cca 5 týdnů.Pivečko se jmenuje Jarynův LEŽÁK ( PODZIMNÍ, VÁNOČNÍ, NOVOROČNÍ, JARNÍ - no prostě podle toho,kdy začíná ochutnávka ) Dokvašování probíhá v 30 l kegu. vychytaná parádička - když přijde pravý čas jen narazíme a čepujeme. Zkoušeli jsme polotmavé i černé, ale světlé s menším množstvím karamelového sladu nám chutná snad nejvíce.
A jen krátce k tomu článku / postupu. Možná se to kolegovi daří a chutná mu to, ale zase na druhou stranu - asi by mě to nebavilo : marmeládu rozmíchat ve vodě, povařit...... A je hotovo.
Zdarec.Chtel bych se jen zeptat jake nadobz atd potrebuji na vyrobu pivecka.Chtel bych to zkusit ale nevim co vse krome surovin na to potrabuji.Dekuji za odpoved do meilu.
meil je eda020@atlas.cz
Ahoj, nevím na jaké množství potřebuješ nádobí,a hlavně jaký postup zvolíš. My vaříme ze surovin ( článek BBM ).Takže si uprav podle sebe. 2 velké hrnce, 1-2 plastové bedny, cedník, plast kbelík. Dále je potřeba něco na rozšrotování sladu, nádobu na chlazení, míchání. Máme ještě menší lis a chlazení s oběhovým čerpadlem - ale dá se to dělat i bez toho - jen to chlazení déle trvá. Pak ještě nějaké dětské pleny na jemnější "filtraci",nějaké pomocné menší nádoby na ohřev vody. Vše MUSÍ být řádně vydezinfikované! No a jestli to chceš dělat z polotovaru, tak to ti neporadím, ale bude toho potřeba jistě méně. Zdraví Jajda