Jak se připravit na grilování | rady a tipy
Příprava na grilování | rady a tipy. Léto, to jsou prázdniny, dovolená, sluníčko, koupání a grilování. Nadšenci grilují celý rok, roční doba je nerozhodí, ale léto je hlavní grilovací sezona. Grilovat se dá téměř všude, třeba i v paneláku na balkoně. V prodeji je mnoho druhů grilů, od nejjednoduších na dřevěné uhlí, až po dražší plynové nebo elektrické, lávové, grilovací kameny. Dokonce jsem někde zahlédla i jednorázový gril do batohu na výlet. V článku najdete několik málo grilovacích rad a tipů.
Diskuze k článku
Přidat komentář
Já bych třeba řekla, že to není o tom, mít úplně nejkvalitnější gril. Důležité je, jak si maso nebo surovinu připravíte. Na interetu je takových recepů mnoho, jenže ne všechny se mi osvědčily. Já třeba doporučuji tento, jelikož ho mám ozkoušený http://www.grilykrby.cz/recepty-na-grilovani/drubez-na-grilu/kureci-cin…
Ahoj, všiml jsem si, že zde je psáno moc hezky o grilování. Tak pokud admin dovolí, tak bych přidal pár řádek svých zkušeností a odkaz na http://www.ceskalitina.cz
S rodinou grilujeme spousty let a prošel jsem si grilováním na běžném drátěném roštu, litinovém děrovaném roštu, lávovém kameni a nakonec i na žulovém kameni. Bohužel ani s kameny jsem nebyl spokojený. Dlouhá akumulační doba a krátká životnost mě přiměla k tomu, abych hledal dál. Nakonec jsem našel litinový tál s vroubky české výroby. Máme malé děti co mají díky bohu rádi maso, tak vše píšu jen z vlastní zkušenosti. Mám dnes obdelníkový litinový tál s vroubky na ohniště a kruhový litinový tál do kotlíkového grilu. Bohužel s každým otevřením plechového poklopu uteklo teplo a maso se přestalo grilovat. S litinovým tálem, který je naakumulovaný při otevření poklopu teplota masa neklesne. Vesele tancuje na rozpáleném tálu dál :-) . Navíc tál má okraj vysoký cca 5 mm a nedovolí tuku a šťávě z masa odkapávat do grilu. Tedy tady můžeme absolutně mluvit o ZDRAVÉM GRILOVÁNÍ bez KARCINOGENŮ, které se propaguje.