Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se chránit před lezoucím a létajícím hmyzem

Jak se chránit před lezoucím a létajícím hmyzem

V letním období nás trápí létající a lezoucí hmyz. Stále nevíte jak se před komáry a klíšťaty chránit? K ochraně před létajícím a lezoucím hmyzem používejte repelent Phyteneo Insect guard.

1

Co je repelent?

Repelent je chemická látka, která chrání před létajícím a lezoucím hmyzem a tím i před nemocemi, které komáři a klíšťata přenáší. Hmyz nezabíjí, ale díky látce, kterou obsahuje, vytváří po nastříkání ochrannou bariéru zabraňující tomu, aby hmyz člověka cítil. Člověk je totiž díky svému typickému kožnímu pachu, teplu a oxidu uhličitému obsaženému v dechu pro hmyz neodolatelný.

2

Které repelentní látky jsou nejpoužívanější?

K nejčastěji používaným repelentním látkám patří DEET. Účinně odpuzuje komáry i klíšťata, která přenáší nemoci jako je klíšťová encefalitida, lymská borelióza nebo ehrlichióza. Pro tuto látku je typický nepříjemný zápach, navíc dokáže poškodit plast či různé syntetické materiály, včetně oblečení.

Další látkou je Icaridin, který má srovnatelnou účinnost jako DEET, přitom ale nedráždí ani oči ani sliznice. Je bez štiplavého zápachu a nerozpouští plasty ani oděvy. Výhodou je, že se pomaleji odpařuje, takže může odpuzovat hmyz delší dobu.

Netoxickým ekvivalentem DEET je látka IR3535, kapalina bez zápachu, která ale může v kontaktu s očima působit dráždivě. Kromě toho, že může rozpustit nebo poškodit plasty, nepředstavuje tato látka jiná bezpečnostní rizika, takže je vhodná také pro děti.

30 % koncentraci látky IR3535 obsahuje také repelentní přípravek Phyteneo Insect guard, který je vhodný pro děti už od 1 roku.

3

Jaké jsou vedlejší účinky repelentů?

Pokud se při aplikaci repelentu budete držet návodu k použití, neměly by vám
ani vašim dětem hrozit závažné nežádoucí účinky. V některých případech se mohou objevit kožní reakce nebo alergické vyrážky.

4

Jak správně aplikovat repelent?

Abyste se vyhnuli nepříjemnostem, držte se při použití repelentu uvedeného návodu. Repelent byste v žádném případě neměli nanášet do otevřených ran nebo na porušenou či podrážděnou pokožku. Po návratu domů mimo výskyt hmyzu je potřeba ošetřenou pokožku umýt mýdlem a vodou. Repelenty je nutné držet mimo dosah dětí a zvířat.

5

Phyteneo Insect guard

Chcete-li ochránit své děti před otravných létajícím a lezoucím hmyzem bez použití nebezpečných chemických látek, které by jim mohly ublížit, žádejte v lékárně Phyteneo.

Repelent Insect guard je díky použití látky IR3535 velmi bezpečný. Tato látka je totiž na rozdíl od látky DEET považována za prakticky netoxickou, bez obav ji můžete aplikovat na oděv i na pokožku. Repelent Phyteneo je tak vhodný i pro ochranu dětí již od 1 roku. Repelent neobsahuje barviva, konzervanty ani žádné parfémy. Po nastříkání na pokožku navíc nezanechává nepříjemný mastný pocit.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udělat domácí opalovací olej
Jak udělat domácí opalovací olej
Jak udělat domácí opalovací olej | rady a tipy. Nedůvěřujete chemickým látkám v opalovacích krémech? Hledáte přírodní a jednoduchý způsob jak se ochrá…
Jak zmírnit kocovinu | rady
Jak zmírnit kocovinu | rady
Jak zmírnit kocovinu | rady. Večírky má rád téměř každý. Pivo i víno teče proudem, všichni se smějí a každou chvíli přistane na stole tác s panáky. Po…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.