Jak připravit dítě na letní tábor | rady
Jak připravit dítě na letní tábor | rady. Rozhodli jste se poslat své dítě na letní tábor a nyní uvažujete, co všechno bude vaše dítě na táboře potřebovat? Každý tábor má svá jistá specifika a jistě vám nějaké základní instrukce dodají, přesto to pro vás může být nedostačující přísun informací. Pokud hledáte nějaké další informace, které by vám pomohly připravit dítě na letní tábor, jste tu správně.
Co je potřeba
- znalosti
- doklady
- seznam
- hygienické potřeby
- batohy
- oblečení
- boty
- tašky
- staré věci atd.
Na tábor svému dítěti rozhodně budete balit oblečení, jeho množství se bude odvíjet od délky táboru. Počítejte s jejich zašpiněním. Pokud jede na tábor u nás a je to tábor někde u vody, lesa či zvířat, zabalte spíše starší věci, které může vaše dítě i potrhat. Vedle základního vybavení mu zabalte vždy ke každému i jedno náhradní. Základ tvoří vždy kraťasy, dlouhé kalhoty (tepláky, šusťáky), trička s krátkým rukávem a také jedno až dvě trička s dlouhým rukávem, mikiny, spodní prádlo (ponožky, kalhotky, slipy), bundy, plavky, pyžamo, minimálně dvě pokrývky hlavy a případně i oblečení k ohni. Dále pak dítě potřebuje přezůvky, boty do vody, pevné boty na výšlap, sandále, gumáky a tenisky. Potřebovat bude i pláštěnku či případně deštník.
Hygienické potřeby potřebné na tábor jsou ručník a osuška, mýdlo, šampon, zubní kartáček, zubní pasta, hřeben, opalovací krém, repelent, toaletní papír, papírové kapesníky a ozdoby do vlasů.
Pokud je dítě jakkoliv nemocné, musíte mu sepsat seznam a návod užívání a nezapomeňte přibalit i dané léky.
Vaše dítě se neobejde bez dokladů. V každém případě potřebuje kartičku zdravotní pojišťovny, podle věku pak občanský průkaz, jestli jede na tábor do zahraničí tak potřebuje i cestovní pas. Možné jsou i další doklady, jako prohlášení o bezinfekčnosti a podobně, ale o nich by vás měl daný tábor předem přesně informovat.
Co bude dítě ještě potřebovat? Psací potřeby – lepidlo, tužku, propisku, nůžky, zavírací nůž, pastelky, papír, dopisní papír, blok, pohledy se známkami a adresami, sluneční brýle, láhev na pití, seznam věcí, pytel na špinavé prádlo, knihu, hračku, společenské hry a sladkosti, které se neroztopí. S sebou by měl mít i menší batoh na menší jednodenní výlety. Vzít si mohou i nějakou masku či hudební nástroj. Dobrým nápadem může být i nějaký levnější či starší fotoaparát.
V současné době existuje nepřeberné množství táborů, které jsou různě zaměřeny a specifikovány, a proto se kromě základního vybavení řiďte i tím, co vám napíší pořadatelé. Může to být například v případě putovního tábora, čí tábora ve stanech a chatkách potřeba spacáku a karimatky. Cykloturistické tábory zase třeba vyžadují mít kolo v dobrém stavu a k tomu i náležitá zavazadla. Někde bude zapotřebí přibalit ešus, lžíci, hrneček, šitíčko, kroj a třeba také dalekohled.
Nezapomínejte na kapesné, mělo by pokrýt drobné dárky, pamlsky, pohledy a suvenýry. Kapesné se odvíjí od typu tábora a věku dítěte. Odvíjí se i od toho, zda jsou v pobytu zaplaceny již i výlety a vstupy, anebo si je bude muset dítě zaplatit zvlášť. Menším dětem se obvykle doporučuje vzít si na 14denní pobyt kapesné okolo 300 korun.
Pojistit dítě na tábor se rozhodně vyplatí, a to nejen zdravotně, tak i proti ztrátě, krádeži a zničení věci například deštěm.
Varování
Co byste rozhodně měli nechat doma? Zbytečné věci navíc. Cenné šperky, mp3, mp4 a mobilní telefony. Telefonní a osobní kontakt v průběhu táboru ostatně nedoporučují ani psychologové. Nezapomeňte neplavcům přibalit plovací kruh a křidélka! Nezapomeňte všechny věci viditelně označit centrofixem anebo textilním permanentním fixem.
Diskuze k článku