Jak vybrat anatomický polštář | rady a tipy
Jak vybrat anatomický polštář | rady a tipy. Anatomický polštář má, na rozdíl od toho klasického, speciální tvar, který tělo při spánku udržuje v určité poloze, a to především ramena a hlavu, čímž eliminuje bolesti krční páteře, jelikož dovoluje uvolnění svalů. Jak vybrat anatomický polštář? Poradíme Vám níže.
Krok 1
Zajděte do specialozovaného obchodu
Mějte na paměti, že vybíráte polštář, který má zajistit lepší spánek a sloužit jako prevence bolesti zad. Dbejte na pevnost materiálu, protože pokud bude polštář nekvalitní, brzy se proleží a již nebude mít ty vlastnosti, které od něj očekáváte. Zajděte tedy do prodejny, kde se na tento sortiment specializují. Tam si budete moci vybrat z několika typů a personál Vám poradí. V některých obchodech si můžete dokonce na vystavené polštáře zkusit lehnout.
Krok 2
Výška a tvar polštáře
Výška a tvar polštáře jsou jedním z nejdůležitějších kritérií výběru. Určitě zohledněte, v jaké poloze nejčastěji spíte, od toho by se měla volba polštáře odvíjet. Spíte-li na břiše, pak vybírejte nižší polštář se speciálním profilem. Pokud preferujete usínání na boku, pak je pro Vás vhodný polštář s jednou nebo dvěma vlnkami, které zajistí správnou podpěru linie tvořené hlavou, krkem a rameny. Ti, kdo nejraději spí na zádech, by měli sáhnout po klasickém anatomickém polštáři.
Krok 3
Materiál
Anatomické polštáře se nejčastěji vyrábí z pěnových materiálů, a to buď ze studené či viskoelastické pěny. Ta první je tužší a celkově pevnější, zatímco druhá se částečně přizpůsobí tvaru Vašeho těla při spánku. Při volbě materiálu spíš záleží na osobních preferencích a subjektivním pocitu komfortu.
Někdy se můžete setkat i s dalšími náplněmi typu pěnové drtě či polystyrenovými kuličkami.
Krok 4
Zvykněte si na nový polštář
Při přechodu z klasického polštáře na ten anatomický nejspíš pocítíte ze začátku mírné nepohodlí, a to dokonce i když jste si ho v prodejně vyzkoušeli. To ještě nemusí nutně znamenat, že jste vybrali špatně, jen si na něj Vaše tělo musí zvyknout. Dopřejte si zhruba dva týdny času.
- Polštář pochopitelně neřeší problémy se špatným držením těla ve dne ani nenahrazuje péči, kterou byste měli svému tělu věnovat cvičením či protahováním zádového svalstva. Dále také neovlivní například bolesti kříže či chronická onemocnění zad.
- Dále nezapomeňte, že i matrace je důležitým prvkem, který zlepšuje kvalitu spánku.
Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.