Jak si připravit detoxikační koupel
Jak si připravit detoxikační koupel | rady a tipy. Detoxikaci provádíme zejména pomocí odlehčení jídelníčku a bylinných preparátů, podpořit ji však můžeme i zevně, a to formou očistných koupelí. Pokud se chcete dozvědět, jak připravit detoxikační koupel, přečtěte si následující článek. Najdete zde mnoho tipů na přírodní suroviny a bylinky, které Vám pomohou s očistou organismu pomocí koupele.
Co je potřeba
Viz další kroky
Krok 1
Solné detoxikační koupele:
-
Sůl z mrtvého moře – Koupel se solí z mrtvého moře čistí organismus, vyživuje pokožku, léčí kožní problémy, uvolňuje svaly, zklidňuje tělo a mysl. Délka koupele by měla být asi 20 minut. Použijte 250 – 500 g soli.
-
Himalájská sůl – Himalájská sůl díky obsahu velkého množství minerálů skvěle detoxikuje a regeneruje organismus, zlepšuje kožní onemocnění (např. ekzémy či lupénku), uvolňuje svaly a klouby a má i mnoho dalších léčivých účinků. Do koupele o teplotě asi 38 °C přidejte asi 5 lžic himálajské soli. Koupejte se ideálně 30 – 60 minut.
-
Epsomská sůl – Epsomská sůl dokáže vyčistit tělo od rozličných toxinů. Koupel dále uvolňuje svaly, odstraňuje bolesti kloubů, potlačuje záněty v těle a zlepšuje průtok krve. Do koupele přidejte asi 3 dcl soli a setrvejte v ní 40 minut. Po koupeli alespoň hodinu odpočívejte.
Krok 2
Jaké ingredience, které máte určitě doma, se dají použít pro přípravu detoxikační koupele?
-
Jedlá soda – Jedlá soda přidaná do koupele mimo jiné působí proti překyselení organismu, zbaví pokožku mastnoty a odumřelých částeček, odstraňuje bolesti kloubů, hojí rány a detoxikuje tělo. Do vany nasypte 100 gramů jedlé sody.
-
Jablečný ocet – Jablečný ocet detoxikuje tělo, léčí kožní onemocnění (vyrážky, akné, ekzémy apod.) a bojuje proti vráskám. Stačí asi 1 dcl na koupel.
Krok 3
Jaké bylinky přidat do detoxikační koupele?
-
Bršlice kozí noha – Tento nenáviděný plevel je současně velmi léčivou bylinkou. Bršlice podporuje detoxikační procesy, vyplavuje škodliviny a pomáhá vylučovat sůl z ledvin.
-
Kopřiva dvoudomá – Kopřivy se pro detoxikaci nejčastěji užívají ve formě čaje, očistná kopřivová koupel je však také velmi účinná. Kopřiva bojuje proti otokům, bolestem kloubů, působí také skvěle při jarní detoxikaci, zlepšuje látkovou výměnu, zlepšuje stav vlasů a pokožky.
-
Bříza bělokorá – Odvar připravený z listí břízy bělokoré můžete použít i do koupele. Snižuje otoky, odvodňuje, detoxikuje, pomůže při hubnutí (podporuje metabolismus), proti akné i ekzémům.
Pro přípravu bylinkové koupele budeme potřebovat 1 – 2 hrsti čerstvých listů, které zalijeme 1 litrem vody a 15 minut je povaříme. Odvar poté nalijeme do koupele, která by měla mít teplotu kolem 36 °C a měla by trvat asi 15 minut. Koupel se doporučuje provádět jednou týdně.
Krok 4
A jaký éterický olej přidat do detoxikační koupele?
Mezi éterické oleje s nejlepšími očistnými účinky patří zejména éterický olej citron, bergamot, grapefruit, jalovec, cypřiš, rozmarýn a pomeranč. Před použitím do koupele éterický olej smíchejte s oblíbeným rostlinným olejem (např. olivovým, mandlovým apod.). Přidejte asi 5 kapek na 10 ml rostlinného oleje.
- Bylinky můžete kombinovat se solí a dosáhnete tak velmi silných očistných účinků.
- Strouhaný zázvor nebo špetka chilli přidaná do koupele podpoří očistu těla.
- Pokud trpíte onemocněním srdce, vysokým krevním tlakem nebo zánětem žil, poraďte se nejprve o vhodnosti detoxikačních koupelí s Vaším ošetřujícím lékařem.
- Ověřte si, že netrpíte alergií na žádnou ze složek, které jsou obsaženy v podomácku připravené detoxikační koupeli.
- Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.
Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.