jaktak.cz

Jak si vybrat ke studiu cizí jazyk | rady

Složitost: Mírný
Cena: 1001 - 5000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak si vybrat ke studiu cizí jazyk | rady. Umět skvěle anglicky je dnes samozřejmost, pokud se ucházíte o zajímavé místo, které je dobře placené. Stále více lidí umí tento jazyk velice dobře, a tak všichni současně tuto výhodu ztrácejí. Proto je dobré umět ještě jiný cizí jazyk, pokud možno na velmi dobré úrovni. Jen tak můžeme být na trhu práce konkurenceschopní. Jak si ale vybrat ten vhodný?

Krok 1

Nejprve je dobré si ujasnit, v jaké profesní branži se chcete nebo budete pohybovat. Zároveň si uvědomte, kam jezdíte na dovolenou, abyste si mohli nově nabytá slovíčka vyzkoušet v praxi. Pokud to nejde, nevadí, ale pokud ano, je velká výhoda slyšet rodilé mluvčí a nespoléhat jen na lektora jazykové školy.

Pokud pracujete v oblasti cestovního ruchu, je vcelku jedno, jaký jazyk si vyberete, uplatníte prakticky každý, který se v jazykových školách běžně vyučuje.

Krok 2

U technických profesí se většinou preferuje vedle angličtiny i němčina. Existuje také hodně firem, které vyrábějí stroje a zařízení, a pak je dodávají obchodním partnerům prakticky po celém světě. Potřebují zaměstnance, kteří tato zařízení v zahraničí přímo na místě nainstalují a zaškolí tamní zaměstnance. Proto si zjistěte, jaká je obchodní strategie firmy, kam chcete nastoupit.

Dříve opovrhovaná ruština se díky tomu znovu dostává ke slovu, zejména když se zákazníci vaší firmy rekrutují z rusky mluvící oblasti. Stejně tak je stále velký zájem o italštinu, španělštinu a francouzštinu.

Co ale dělat, když zatím nevíme, kdo nás zaměstná a jaký cizí jazyk budeme potřebovat?

Zkuste si nejprve vybírat srdcem. Jestliže už odmala zbožňujete filmy s Alainem Delonem, líbí se vám šansony a francouzštinu považujete za erotický jazyk, přihlaste se do jazykového kurzu.

Krok 3

Máte-li profesně blízko k firmám, které obchodují zejména s německy hovořícími firmami, zvažte, jestli by nebylo dobré vrhout se na studium německého jazyka. I když se v rámci Evropy domluvíte prakticky všude velmi dobře anglicky, přeci jen, umět rodný jazyk svých obchodních partnerů je veliká výhoda.

Myslet si, že osvojení cizího jazyka se vyplatí pouze manažerům, šéfům nebo obchodním zástupcům, je dnes už dávno překonané. Do zahraničí jezdí na pracovní stáže i řadoví zaměstnanci firem, takže i když se živíte rukama, učte se cizí jazyky. Budete je potřebovat.

Pokud bydlíte blízko státních hranic s Německem, určitě si osvojte němčinu, ať už děláte cokoli. Vyplatí se vám to nejen když pojedete k sousedům v zahraničí na nákupy, ale můžete se u nich nechat i zaměstnat. Zejména když za stejnou práci lépe platí.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-vybrat-ke-studiu-cizi-jazyk-rady.html