Jak koupit vířivku | tipy
Jak koupit vířivku | tipy. Chcete-li si udělat v pohodlí domova své vlastní lázně, pak nejvhodnějším způsobem jak začít je koupě vířivky. Dopřát si vířivou koupel kdykoli se vám zamane, není nic nemožného. Vířivka již není předraženou a nedostupnou záležitostí. Ceny vířivých van v posledních letech klesly a kvalita nabízených produktů se naopak zvyšuje. Základní rady, na co si při koupi vířivky dávat pozor, obsahují následující řádky.
Krok 1
Vířivka
Vířivka neboli také spa je masážní bazén, který je určen k celoročnímu užívání. Vířivku můžete umístit kdekoli, do interiéru, zimní zahrady, na terasu nebo také na zahradu. Vířivky můžete zakoupit v libovolných rozměrech, tvarech, vyrobené z různých materiálů. Základem je rozmístění trysek pro správnou masáž jednotlivých partií těla, kvalita materiálů, ze kterých je vířivka vyrobena, a také kvalita systémového řešení (motory, filtry apod.).
Krok 2
Tvar vířivky
Před samotným zakoupením bedlivě vybírejte tvar vířivky. Pamatujte, že vířivka se dodává jako celistvý kus, nikoli rozložená ve více kusech. Většinou jsou vířivky vyráběny ve velikosti 2 x 2 m a ve tvaru čtverce. Samozřejmě jsou k dostání vířivky různých tvarů a rozměrů.
Krok 3
Typ vířivky
Vířivku můžete zakoupit zapuštěnou nebo nadzemní. Do zapuštěné vířivky je lepší přístup, nadzemní vířivka je mobilní a můžete ji přemístit na různá místa.
Krok 4
Materiály
Obal vířivky by měl být vyroben z vysoce odolného nejlépe cedrového dřeva. Povrchové úpravy dřeva mohou být různé, také nabídka barevných variací je velice rozmanitá. Dřevěné obaly jsou preferovány před plastovými. Jsou mnohem kvalitnější a designově povedenější než kryty plastové. Vnitřní masážní část vířivky by měla mít povrch vyrobený z vysoce odolného akrylového materiálu.
Krok 5
Samonosná vířivka či nikoli
Doporučujeme koupi samonosné vířivky. V praxi to znamená, že vířivka má natolik pevnou konstrukci, že je schopna odolat hmotnosti vody a koupajících se osob. Konstrukce vířivky tak nepotřebuje zpevnění pomocí pěnové výplně. Koupíte-li vířivku, jejíž konstrukce není dostatečně silná a je zpevněna pomocí pěnové výplně, pak počítejte, že vířivka bude značně těžší. Navíc v případě, kdy dojde k závadě, je velmi obtížné se k technologiím přes výplň dostat.
Krok 6
Filtrace
Filtrace je stěžejní záležitostí, jistě nechcete relaxovat ve znečištěné vodě. Doporučujeme filtraci tlakovou, protože čerpadlo žene pod vysokým tlakem vodu do filtrační vložky, která zachytí veškeré nečistoty. Další a levnější možností je filtrace spádová, která je méně spolehlivá než filtrace tlaková, protože je zde mnohem větší šance, že nečistoty filtrací neprojdou.
Krok 7
Kryt
Součástí vířivky by měl být termokryt, který zabraňuje úniku tepla při nečinnosti vířivky. Nejvíce tepla totiž uniká přes vodní hladinu.
Krok 8
Hydroterapie
Vířivka je vhodným nástrojem nejen pro relaxaci, ale také pro hydroterapii. Vířivka je báječnou kombinací tepla, nadnášení vodou a masáže. Teplá voda rozšiřuje cévy a tím dochází k lepšímu prokrvení bolestivých partií. Nadnášení, které způsobuje voda, zajišťuje menší zátěž pro svalstvo a klouby. Z těchto důvodů je vířivka vhodným nástrojem pro léčbu kloubů, kloubových výronů, svalového napětí a jiných lehčích onemocnění pohybového aparátu.