Jak připravit polentové knedlíky s cibulkou | recept
Polentové knedlíky s cibulkou | recept. Pokud si chcete připravit zdravější a přirozeně bezlepkovou verzi knedlíků s cibulkou, vyzkoušejte knedlíky z polenty, což je kaše z kukuřičné krupice. Příprava polentových knedlíků je rychlejší a jednodušší než u klasických kynutých či bramborových knedlíků. Podávat je můžete se smaženou cibulkou, ale i jako přílohu k omáčkám a dalším pokrmům.
Co je potřeba
- 250 ml mléka (kravského či rostlinného)
- 250 ml vody
- 120 g instantní kukuřičné polenty
- 1/2 lžičky soli
- 3 lžíce rostlinného oleje
- 2 cibule
Krok 1
Polenta je potravina velmi oblíbená a používaná pro přípravu celé řady pokrmů především v Itálii a balkánských zemích. Nalezneme v ní velké množství vlákniny, bílkovin, vitamíny skupiny B a mnoho minerálů (např. železo, selen, zinek, hořčík atd.).
Krok 2
Do hrnce nalijeme vodu a mléko, vše osolíme a přivedeme k varu. Posléze přisypeme polentu a krátce ji za stálého míchání povaříme, dokud nevznikne hustá kaše.
Krok 3
Polentovou kaši necháme trochu vychladnout a poté z ní vytvarujeme knedlíky. Můžeme si pomoci pečicím papírem. Knedlíky vaříme na páře úplně stejně jako houskový knedlík.
Krok 4
Cibuli nakrájíme na jemno a osmažíme ji na rostlinném oleji dozlatova. Polentové knedlíky po vychladnutí nakrájíme a pro zlepšení chuti je před podáváním taktéž opečeme na pánvi.
Krok 5
Opečené knedlíky posypeme osmaženou cibulkou a můžeme je servírovat. Skvěle se k nim hodí také kysané zelí, ať už syrové nebo podušené.
Tipy:
- Polentové knedlíky se hodí také ke špenátu, dušené kapustě, segedínskému guláši, k masu nebo různým omáčkám.
- Polentové těsto lze ochutit nasekanými čerstvými bylinkami.
- Ke smažené cibulce je možné přidat i pokrájenou slaninu či tempeh.