Jak a čím vybavit přebalovací tašku | rady a tipy
Jak a čím vybavit přebalovací tašku | rady a tipy. Vybavení přebalovací tašky se odvíjí od ročního období a také od stáří dítěte. Přesto je velká část věcí stejná.
Krok 1
Organizér
Ať už máte doma přebalovací tašku, nebo batoh, práci Vám ulehčí organizér. Ten mívají některé tašky zabudovaný a někdy ho lze i přikoupit. Organizér Vám zjednoduší balení věcí a ty tak zůstanou na svém místě, takže se vyhnete přehrabování.
Krok 2
Doklady
První nezbytností jsou doklady, a to nejen Vaše, ale také miminka. Vezměte si zdravotní kartu pojištěnce, zdravotní očkovací průkaz a hodí se i zprávy od lékaře, záznam o alergiích, apod.
Krok 3
Přebalování a náhradní oblečení
Podle toho, na jak dlouho vyrážíte, si zabalte dostatek plen. Pokud používáte látkové, pak si kromě náhradních savých jader zabalte pro jistotu i svrchní kalhotky.
Abyste si od plen tašku nezašpinili, přibalte i sáček nebo igelitovou tašku, do které dáte v případě potřeby i znečištěné oblečení, a nezapomeňte také na jednorázové přebalovací podložky.
Hodit se budou i látkové pleny na utření nebo zastínění kočárku, papírové kapesníky, vlhčené ubrousky, krém na zadeček a čistá voda.
V tašce mějte také připravené náhradní oblečení, kdyby se miminko poblinkalo nebo jinak ušpinilo.
Krok 4
Příkrmy
Pro přikrmovaná miminka zabalte ještě všechno, co budete potřebovat na krmení, což může být umělé mléko v lahvičce, připravený příkrm v krabičce, lžička a další nádobí a bryndák.
Pro starší děti vezměte ještě vodu nebo čaj v lahvičce, obzvlášť pokud je léto a hrozila by dehydratace.
Krok 5
Dudlík a hračky
Pokud je dítě větší, vyplatí se s sebou mít dvě až tři oblíbené hračky, nejlépe omyvatelné, a zastánci dudlíků si mohou připravit i vyvařené náhradní šidítko například v plastové krabičce či uzávěru.
Krok 6
Věci na kočárek
Podle ročního období můžete do kočárku přidat ještě deku, případně slunečník či pláštěnku na kočárek.