Jak vyrobit přírodní velikonoční věnec
Přírodní velikonoční věnec | návod. Velikonoce se blíží, a jestliže teprve přemýšlíte, jakou výzdobu letos pro tyto svátky zvolíte, máme pro Vás tip. V následujícím článku naleznete návod, jak vyrobit přírodní velikonoční věnec. Proč používat umělé materiály, když Velikonoce oslavují probuzení přírody ze zimního spánku?
Co je potřeba
- Březové nebo vrbové proutí
- Vázací drát, lýko, stuha ve velikonoční barvě (např. žlutá, zelená či červená)
- Kousek mechu
- Vrbové kočičky
- Prázdné šnečí ulity, jehnědy a další přírodniny
- Figurky zvířátek (např. králík, jehně, ptáček, kuřátko, apod.)
- Lepidlo či tavná pistole
Krok 1
Vrbové proutí před zpracováním namočíme na několik hodin do vody, aby se s ním dalo lépe pracovat. Březové proutí se skvěle tvaruje i bez namáčení. Větvičky si nejprve srovnáme a na vrchní části větve je svážeme pomocí lýka nebo jiného vhodného materiálu.
Krok 2
Vrchní část větviček přehneme přes spodní část a vytvoříme tak věnec připomínající tvarem velikonoční vejce. Obě části k sobě svážeme pomocí drátu, který posléze překryjeme mašlí z textilní stuhy (vhodná je např. jutová nebo taftová, která se dá sehnat i ve velikonočních vzorech).
Krok 3
Věnec můžeme ozdobit kočičkami nebo jinými větvičkami. Pokud seženeme pružné a dlouhé větvičky, můžeme je rovnou přidat k proutí a svázat je spolu s ním do věnce. Celý věnec poté obvážeme lýkem. Přebytečné větvičky a horní konce můžeme zastřihnout.
Krok 4
Posléze na spodní část vytvořeného „vajíčka“ přilepíme nebo lýkem přivážeme kousek mechu a dozdobíme jej figurkou a šnečí ulitou. K mechu je přilepíme pomocí lepidla nebo tavné pistole. Skvěle budou vypadat i vyfouknutá křepelčí vajíčka, peříčka a čerstvé květy.
Krok 5
Další možností je ozdobit věnec po celém obvodu větvičkami buxusu a dalšími dekoracemi.
Věnce jsou vhodné k zavěšení na dveře nebo jiná místa. Na hřebíčku budou díky použitému proutí držet i bez poutka, je však možné jej k věnci také přidělat, stačí na vršek navázat kousek lýka nebo stuhy.