Jak na dýňové muffiny s ořechy | recept
Dýňové muffiny s ořechy | recept. Podzim a s ním i dýňová sezóna je tady, dýně jsou k sehnání téměř všude a stejně tak právě dozrávají také vlašské ořechy. Pokud si chcete pochutnat na skvělém sezónním moučníku, máme pro Vás tip, dýňové muffiny s ořechy jsou to pravé! Recept, který Vám představíme v našem článku, je rychlý, zdravý a jednoduchý, neváhejte ho proto vyzkoušet.
Co je potřeba
Na 14 – 16 ks muffinů je potřeba:
- 1 malá dýně
- 1 jablko
- trocha vody na podlití
- 1 vejce
- ¾ hrnku třtinového cukru
- ½ hrnku oleje
- 1 lžička skořice
- ½ prášku do pečiva
- 1 hrnek hladké mouky
- hrst vlašských ořechů
Krok 1
Pro přípravu dýňových muffinů můžeme použít dýni Hokkaido, jejíž výhodou je to, že se nemusí loupat, nebo také dýni máslovou, která se skvěle hodí do sladkých jídel a moučníků (musí se však loupat). Dýně jsou velmi zdravé, obsahují provitamín A, vitamíny B a C, bílkoviny, vlákninu, hořčík, železo a vápník, mají málo sacharidů a téměř žádný tuk.
Vlašské ořechy mají také vysokou výživovou hodnotu, obsahují totiž zdravé nenasycené mastné kyseliny, převážně omega-3. Najdete v nich však také vitamín E, B1, B6, kyselinu listovou, hořčík, vápník, zinek a další prospěšné látky.
Použijeme také jablko, které dodá moučníku výraznější chuť, použijte proto spíše jablko kyselejší.
Krok 2
A jaký je postup?
Dýni omyjeme, rozkrojíme a vydlabeme semínka. Dužinu nakrájíme na kousky a vložíme je do hrnce. Jablko oloupeme, zbavíme jádřince a taktéž je nakrájíme na kousky, které přihodíme k dýni. Do hrnce nalijeme trochu vody a dýni s jablkem podusíme doměkka. Poté je rozmixujeme na pyré ponorným mixérem.
Krok 3
V míse vyšleháme vejce s cukrem, přidáme olej, dýňovo-jablkové pyré a pořádně vše rozmícháme. Poté přisypeme mouku smíchanou s práškem do pečiva a opět promícháme. Nakonec vsypeme do těsta ořechy nasekané nahrubo a skořici.
Krok 4
Do silikonových formiček nebo do formy na muffiny vložíme papírové košíčky a nalijeme do nich těsto zhruba do ¾. Muffiny dáme péct do trouby vyhřáté na 180 °C zhruba na 15-20 minut.
Místo pšeničné mouky můžeme použít mouku špaldovou či ovesnou a nebo kukuřičnou či rýžovou v případě bezlepkové diety.