Jak uvařit kuřecí čínu se zelím a hráškem | recept
Kuřecí čína | recept. Pod lidovým názvem „čína“ si asi každý z nás představí něco jiného. Společný jmenovatel je většinou pokrm z pánve s těstovinami nebo rýží. Pokud pomineme problematické názvy, určitě je fajn, mít v rukávu několik receptů tohoto druhu. Jsou rychlé, chutné a lze je i zajímavě inovovat. Tento recept na kuřecí čínu představuje poněkud neotřelou kombinaci kuřecího masa, zelí a hrášku. Díky koření a medu tato čína získá opravdu na orientálním nádechu. Ideální přílohou jsou těstoviny čínského typu, kuřecí čínu lze ale samozřejmě podávat i s rýží.
Co je potřeba
Co budeme potřebovat na 2 porce:
- 300 g kuřecích stehenních plátků
- 2 lžíce medu
- 2 lžíce rostlinného oleje
- 2 lžíce sójové omáčky
- 1 lžíce kari koření
- čtvrt hlávky bílého zelí
- 1 cibule
- 200 g těstovin čínského typu
- 1 malá plechovka sterilizovaného hrášku
- sůl a pepř na dochucení
Krok 1
Kuřecí stehenní plátky nakrájíme na malé kousky. V hlubší pánvi rozehřejeme rostlinný olej a med. Poté na pánev přihodíme maso a opečeme ho ze všech stran. Díky medu maso krásně zezlátne.
Krok 2
Když kuřecí maso zbělá, přilijeme na něj sójovou omáčku, přisypeme kari, osolíme a opepříme. Poté stáhneme plamen a necháme maso ještě chvíli dělat.
Krok 3
Mezitím si připravíme zelí a cibuli. Zelí i cibuli nakrájíme na tenké proužky. Potom všechno přidáme k masu na pánev, promícháme, přiklopíme a necháme dusit do měkka, trvá to přibližně 20 minut. Během té doby zelí průběžně podléváme, aby se pořád dusilo.
Krok 4
Než nám změkne zelí, uvaříme si těstoviny podle návodu na obalu. Ideálně použijeme těstoviny čínského typu, které jsou slisované do čtvercových tvarů. Jakmile je zelí hotové a maso měkké, načneme si plechovku sterilizovaného hrášku, slijeme ho a přidáme na pánev. Všechno důkladně promícháme.
Krok 5
Uvařené těstoviny scedíme a rozdělíme na talíře. Na těstoviny navršíme masovo-zelnou směs a podáváme.