Krok 1
Tamaryšek je keř snášející jakoukoliv nepohodu díky důmyslnému systému adaptace. Známá je jeho adaptabilnost na slanost, kterou jiné rostliny nemají. V horku pouště vylučuje, pomocí speciálních žláz na listech, slaný roztok.
Krok 2
Přes své schopnosti přizpůsobit se drsnému prostředí, působí tamaryšek velice jemně. Vyznačuje se tenkými svěšenými větvemi pokrytými jemnými čárkovitými listy, které připomínají dlouhé jehličí. Droboučké květy jsou těsně u větví a zbarvují se do jemné růžova, přes karmínovou až po sytě červenou barvu.
Krok 3
Pro pěstování tamaryšku na zahradě je nevhodnější slunné stanoviště, jelikož ve stínu špatně kvete. Zemina by měla být dobře propustná a vůbec ne těžká. Pokud dobře zakoření, tak starší keře bez problému snášejí sucho i prudké slunce.
Krok 4
Tamaryšek během pěstování roste velice rychle a dorůstá obvykle do 2-3 m. Tvoří vzdušný a opadavý keř s dlouhými větvemi a dobře snáší i silný vítr.
Krok 5
Nejhezčí je tamaryšek v době květu, což je období dubna až května. Drobné květy rostou v hroznech.
Krok 6
Pro zdravý růst, hezký vzhled a krásné květy, je potřeba keř tamaryšku na počátku jara hluboko seříznout. Řezat se mají větve, které kvetly v posledním roce. U některých druhů, jako je například „tetranda“, se řez provádí po odkvětu.
Krok 7
Tamaryšek je pro svou odolnost nenáročný na podmínky a pěstování. Keře vyžadují přímé světlo, jsou mrazuvzdorné a zalévat by se měly jako jiné okrasné keře, to znamená jen velice mírně. Pokud jde o půdní složení, stačí normální zahradní zemina bez potřeby zvláštního hnojení.
Krok 8
V zahradách se tamaryšek vysazuje s jinými okrasnými keři nebo do volného živého plotu. Rychle se rozrůstá, čehož se dá využít k zakrytí nežádoucích průhledů a koutů na zahradě.