Diskuze k článku

Komentáře

Nepřihlášený (neověřeno) | 21.10.2010 - 08:52
JE VHODNA KOČKA DOMA KDYŽ MÁME ČTYŘMĚSÍČNÍ MIMČO ?
konemy (neověřeno) | 28.05.2014 - 13:43
Pokud dítě netrpí alergií na zvířecí sliny a nebude chodit do ložnice dítěte a spát v jeho posteli, tak ano. Nicméně jak dítě povyroste a učí se se zvířetem zacházet, bývá někdy poškrábáno naštvanou kočkou, takže až bude mimino starší tak o rok, je třeba na něj dohlížet, takže nevím, nevím.Lepší by bylo počkat až bude dítěti alespoň tak 5 let.
konemy (neověřeno) | 28.05.2014 - 13:39
S těmi morčaty-přítulná tedy nejsou, myslí si to dost lidí, protože jim nerozumí. Například hlazením po zádech navozujeme u morčete pocit, že mu na zádech sedí vůdčí morče. Kvíkáním se ho snaží přesvědčit, aby toho nechalo. Když pak vypadá uvolněně a zavírá oči, tak PROSÍ vůdčí morče, aby slezlo. Morčatům je nejlépe, když mohou běhat v hodně velké kleci a člověk je nechá být. Morče NEMÁ od přírody sklon olizovat a tulit se k ostatním. Co se týče křečků a křečíků, ty bych kvůli jejich časovému režimu doporučovala až k dětem třeba od 11 let, které už chápou, že zvíře není plyšák a nemůžou ho přes den budit. Pro děti, kteří chtějí mazlíčka, který se skutečně mazlí, nebojí se a je aktivní i přes den(sice spíš v noci, ale lepší než křeček, který navíc někdy kouše, je samotář a mírně zapáchá), je nejlepší potkan. Jsou skutečně mazliví, ne příliš nároční a mohou se naučit hodně kousků(MYŠÍ CIRKUS,hihi).Dobře šplhají. Samečci jsou línější a mazlivější, lépe snášejí samotu, ale normální potkan, tj. obecný, žije v koloniích až o několika tísícovkách jedinců, a i na potkana laboratorního se mnoho z toho zachovalo, takže je vždy chováme ve dvojicích nebo skupinkách jedinců stejného pohlaví.Samičky jsou akčnější, živější a snáze se naučí například chodit na toaletu, kterou umísťujeme obvykle do rohu klece. Mimochodem, potkan laboratorní nemoci nepřenáší, spíše jim sám podlehne(větší část imunity ztratili při pokusích v laboratořích).
sima (neověřeno) | 15.05.2015 - 10:43
Dejte domov opuštěným zvířátkům: http://zvirata.hyperinzerce.cz/!
Eliška (neověřeno) | 08.07.2015 - 22:07
Je to moooc vědomostní aspoň se tu dohledáte př: jak se starat o zvířátka a tak dál a dál
karel.hrazda_28618 | 26.02.2018 - 17:37
Naše děti taky pořád naléhají, že by chtěly zvířátko, jenže mají plno zájmů a kroužků a já vím, že bychom se o něj starali jen já s manželkou, takže to ještě pár let necháme být a pokud jejich zájem přetrvá, tak nějaké koupíme. Zatím jsme jim jako kompenzaci koupili tuhletu opici - https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-pro-nejmensi/privesky-a-kolotoce/discovery-baby-opice-mila
fisherk_29138 | 29.06.2018 - 18:09
Myslím, že pro menší dítě je vhodnější králíček či dva, je však třeba je nechat vykastrovat u https://www.metropolevet.cz/kastrace-kralika-praha/ , aby nedošlo k nějakému přemnožení. Až se dítě naučí o králíky starat, je možné přejít na vyšší metu, jako je třeba pejsek.

Přidat komentář