jaktak.cz

Jak pěstovat vlčí bob

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč

Vlčí bob vytváří na zahradách nepřehlédnutelnou majestátnou okrasu, která je vidět už z velké dálky. Pestrobarevné palice poseté drobnými kvítky dokážou zkrášlit nejen nejednu zahradu, ale také parky. Rostlinka nepotřebuje příliš velkou péči, a tak se do pěstování vlčího bobu může vrhnout i zahradník začátečník.

Co je potřeba

semena vlčího bobu
vhodnou půdu
vodu
vhodné stanoviště
skleník

Krok 1

Některé zdroje uvádí, že pěstování vlčího bobu je náročné. Ve skutečnosti je tomu však jinak, pokud vlčí bob zasadíte na správné místo, zas tolik práce s ním nemáte. Rostlinu sázejte do půdy s kyselejším pH, která je propustná, bohatá na živiny, ale bez vápníku.

Krok 2

Semena vlčího bobu nejprve v březnu vysaďte do skleníku, odtud je pak naklíčené v květnu přeneste na konečné stanoviště. Po tomto zasazení se již vlčí bob nepřesazuje, a to i přesto, že se jedná o trvalku. Semena vlčího bobu lze vysévat i přímo ven od dubna do června. Semena stačí zatlačit 1 až 2 cm hluboko do půdy. Sazenice vlčího bobu pak sázejte na slunné stanoviště chráněné proti větru ve sponu 30 x 30 cm.

Krok 3

Vlčí bob pěstujte samostatně anebo v různé barevné i druhové kombinaci. Sázejte proto bob do trvalkových záhonů, smíšené výsadby, do různých skupin a k předsazení před keřové a stromové skupiny. Vlčí bob se hodí také na velké plochy záhonů a na těžko udržovatelné svahy.

Krok 4

Vlčí bob pravidelně zalévejte, hnojte a okolí okopávejte. Pozor, v zimě nemá rád přemokření.

Krok 5

Rostlinku můžete rozmnožovat v březnu s pomocí řízků, ale mnohem jednodušší pro vás bude, když vysejete semena.

Vlčí bob je trvalka a kvete vám přes celé léto. Tuto skutečnost můžete využít k tomu, abyste je uřízli do kytice. Pozor, k sušení se nehodí.

Vlčí bob vydrží při správné péči mnoho let, ale ve vyšších polohách vymrzá.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-pestovat-vlci-bob.html