Diskuze k článku

Komentáře

VeronikaU (neověřeno) | 16.04.2016 - 11:32
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mi někdo poradí. Hortenzie mi každým rokem kvete, ale květů je plno, ale maličkých ... ze začátku mývala krásně velké květy, ale teď mají tak v průměru jen kolem 5-8cm. Předpokládám, že je to špatným střihem, ale jak tohle můžu napravit? Děkuji
Dáša (neověřeno) | 27.05.2016 - 15:29
Dobrý den, dostala jsem v půli května krásnou stromkovou hortenzii v květináči (Hydrangea). Mám ji v pokoji, ale začínají usychat květy. Co s ní mohu udělat, aby nadále kvetla? A co s uschlými květy? Děkuji za informaci. D.
Zuzana Bohdalová (neověřeno) | 27.05.2016 - 16:03
Dobrý den, předpokládám, že máte rostlinu v poměrně malém květináči. PŘESAĎTE JI DO VĚTŠÍHO, PŘIDEJTE SMĚS RAŠELINY A DOBŘE A PRAVIDELNĚ ZALÉVEJTE. Potřebuje humózní, vlhkou, ale nepřemokřenou půdu. Své jméno dostala podle toho, že je to milovnice. vody. Uschlé květy se již nezvetí, klidně je odstřihněte. Stejně tak i listy. Pozor, je citlivá na vápník. Přesazujte vždy do kyselé půdy. Pokud máte kam, vysaďte ji raději do půdy, v květináči se jí obecně příliš nedaří.
Drahomíra (neověřeno) | 05.09.2018 - 09:16
Máme před domem obrovské asi 1 metr vysoké a asi hodně staré hortenzie, krásně kvetou. Podle Vaší rady by se mi asi pod sněhem polámaly. Mohu je řezat na dvakrát? Staral se o ně starší pán a teď ja to na mně.

Přidat komentář