jaktak.cz

Jak se provádí sanace zdiva profesionálním způsobem?

Plíseň a vlhkost v domě jsou tikající bombou, která nám při neřešení může způsobit vážné zdravotní potíže. Už při vzlínající vlhkosti, jež se projevuje mapami, solnými výkvěty, nepříjemným zápachem a plísňovými fleky, bychom měli začít okamžitě jednat. Jaké možnosti se nabízejí?

Pokud se objeví výše uvedené známky vlhkosti, nemusíme hned volat odborníky. Nejprve vyzkoušíme řadu opatření, díky nimž by mohla vlhkost zmizet. Základem je správné a pravidelné větrání, a to i v zimních měsících. V tomto období větráme intenzivně a krátce, okno bychom měli mít nastaveno na mikroventilaci. Na časté větrání myslíme hlavně v případě, pokud v bytě sušíme prádlo či si dopřáváme dlouhou sprchu a koupel. V případě, že i tak vlhkost přetrvává, nezbývá než obrátit se na odborníky.

Vhodný způsob sanace zdiva je stanoven na základě důkladné analýzy budovy pomocí speciálního přístroje. Dle zjištěných výsledků se přistoupí buď k podřezání zdiva, nebo k chemické injektáži. Tyto metody se používají při vzlínající vlhkosti ze země či podloží, a při nedostatečné izolaci budovy. Jaký je mezi nimi rozdíl? Podřezání zdiva je mechanická odvlhčovací metoda, při níž se pracuje s řetězovou či lanovou pilou. S její pomocí se do zdiva prořízne spára, do které se vloží sklolaminátová deska nebo plastová fólie. Na závěr se provede tlaková injektáž cementovou suspenzí. Tato metoda se používá pouze u soudržného zdiva, jakým jsou cihla, beton a kámen.

Chemická injektáž je velmi šetrnou metodou sanace, při níž se chemikálie zapouští do otvorů vyvrtaných do zdi. Důležité je, aby jejich linie vedla nad podlahou a okolním terénem. Jakmile dojde k nasáknutí zdiva touto látkou, získá dokonalé vodoodpudivé vlastnosti.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-se-provadi-sanace-zdiva-profesionalnim-zpusobem.html