1

Při nákupu indukční varné desky berte pouze takovou, která má příkon vyšší než 7 000 W. Proč? Všechny indukční varné desky s nižším příkonem mají pomalý ohřev, větší spotřebu energie a pomalejší rychlost přípravy pokrmů.

2

Při výběru indukční varné desky si ohlídejte, aby měla ochranu proti vznícení oleje. Tato deska se velice rychle rozpálí na teplotu až 300 stupňů a bez této ochrany může velice rychle dojít k požáru.

3

Dále si při porovnávání indukčních desek si všímejte také jejích rozměrů. Desky jsou vyráběny v různých velikostech a tvarech. Je jen na vás, která indukční varná deska bude do vaší kuchyně nejlepší (změřte si prostor, zda se vám daná indukční deska do kuchyně vůbec vejde).

4

Vhodné také je, aby deska měla ochranu proti přepětí a podpětí, které by mohlo desku poškodit. Ochrana funguje automaticky a chrání desku před zničením. Zkontrolujte proto, zda vámi vybrané indukční varné desky tuto ochranu mají.

5

Indukci oceníte pro její úspornost. Indukční deska umí regulovat teplotu a díky příkonu je schopna uvařit pokrm i o několik minut rychleji. Nerozpaluje se ani zbytek desky, takže je energie využita cíleně pouze k tomu, čemu je potřeba. Ročně vám tak může ušetřit velkou částku peněz. I přes tuto zcela zjevnou úsporu si indukční varnou desku pořizujte podle energetické třídy spotřeby. Mějte přitom na paměti, že nejlepší je ta s označením A+++ a nejhorší s označením G.

6

Indukční varnou desku si můžete vybírat i podle dalších funkcí, které daný typ má, jde např. o bezpečnostní pojistku, časovač, dotykové ovládání, hlasatel úbytkového tepla, funkci rozpoznání velikosti nádobí a automatické vypínání. Je na vás, kterou funkci indukční desky v kuchyni účelně využijete.

7

Za kolik desku koupíte, nechte jako vždy až na konec. Nejlevnější indukční varné desky nejsou nejkvalitnější, i když ani ty nejdražší nemusí být vždy zárukou nejvyšší kvality. Slušnou indukční desku si však dnes můžete pořídit již v ceně pohybující se okolo 10 000 korun, ty nejdražší stojí i 25 000 korun.

Varování

Při nákupu indukční varné desky je nutné vědět, že na indukční desce můžete vařit pouze v kovovém nádobí.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.875
Average: 3.9 (8 votes)