Co je potřeba

potřebný čas
selský rozum

1

Hlavní roli hrají úrokové sazby

To nejdůležitější, na co je dobré hledět, jsou samozřejmě úrokové sazby, někdy též nazývané jako poplatky. Ačkoliv u klasických půjček je doporučováno hleděn na RPSN, zde je dobré použít selský rozum. Tedy zaměřit se na částku, která bude účtována takzvaně navíc. Nutno říci, že u většiny poskytovatelů se setkáme s tím, že je počítáno se zhruba třicetiprocentním měsíčním navýšením. Samozřejmě čím je menší, tím pro nás lépe.

Řešením může být možnost takzvané první půjčky zdarma. Výhody jsou zde zřejmé, a to nulové poplatky a úroky, díky čemuž mluvíme o nejvýhodnější půjčce na trhu. Zmínit je ale třeba i nevýhody, kterými bývá nutnost vzít si pevně danou částku na pevně zvolený termín. Půjčka ale může mít i riziko, a to spojené s tím, pokud peníze v termínu nevrátíme. V takovém případě jsou úroky doúčtovány.

2

Zajímat by nás měly i podmínky získání

Druhým kritériem správného výběru jsou podmínky získání. Zde je určitě výhodou fakt, že krátkodobé půjčky vycházejí klientům vstříc. Mnohdy tak nenahlíží do registrů, umožní schválení z pohodlí domova, a to bez schůzek nebo papírování. Velmi časté je i možnost získat peníze bez dokládání příjmu. Zde je přehledná nabídka těch společností, u kterých je to možné. Zde po žádosti nejste nuceni k tomu, dokládat informace ani o vašem příjmu, ani o vašem zaměstnavateli, nebo podnikatelské aktivitě.

3

Rychlost vyřízení se může lišit

Při výběru té správné půjčky určitě nezapomínáme ani na rychlost vyřízení. Díky jednoduchým podmínkám schválení, které jsme zmínili výše, je dnes standardem to, že je vše vyřízeno do několika minut. Vybírat je tedy vhodné takové společnosti, u kterých je tento čas skutečně reálný, a nejsme zdržováni žádnými dalšími nezbytnostmi, které jsou mnohými poskytovateli často zatajovány.

Mezi ty nejznámější nešvary patří třeba nutnost zaslání registračního poplatku pro ověření účtu, stejně jako to mohou být oskenované doklady totožnosti. Výjimkou ale nemusí být ani povinnost podepsat, ověřit a zaslat tištěnou smlouvu. Takové informace je třeba zjišťovat předem a vyloučit ty poskytovatele, kde se z několika minut může lehce stát vyřízení v rámci několika dní.

4

Krátkodobé půjčky bývají neúčelové

Standardem v tomto segmentu bývá to, že získané peníze můžeme využít na cokoliv. Pokud bychom si zmapovali potřeby současných žadatelů, potom chtějí půjčku hlavně na řešení svých finančních problémů. Jste-li na tom stejně, můžete konkrétní možnost vybrat zde. Získáte tak přehled o tom, jaké jsou k dispozici půjčky před výplatou, u kterých se počítá právě s tím, že jimi vyřešíte nedostatek peněz, z důvodu mzdy, se kterou jste nevyšli. A to ať už je současná nouze způsobena z jakéhokoliv důvodu, jako třeba vlivem nečekaného výdaje, nebo toho, že jste si měsíční výdaje špatně spočítali.

5

Dobré je volit delší splatnost

Poslední pravidlo, podle kterého je dobré se řídit, se týká splatnosti. Tu bychom samozřejmě měli volit tak, abychom si byli jisti, že peníze skutečně do daného termínu seženeme. Klasikou bývá doba v rozmezí 7 – 30 dní, ale lze najít i společnosti, které nabídnou dobu až 45 dní. Samozřejmě v souvislosti s tím je dobré hledět i na případné možnosti prodloužení termínu – a to za jakých podmínek, kolik prodloužení stojí a kolikrát je možné tento krok zopakovat.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.6
Average: 4.6 (5 votes)