Co je potřeba

vízum
registrace
rezervace hotelu
znalost azbuky
peníze (celá eura nepoškozená, bez známek natržení či skvrn)
letenky
sprej proti komárům
silný krém proti slunci

1

Vízum
Do Ruska je možné udělat turistické vízum, které vám může zařídit některá agentura(cestovní kancelář) nebo si o něj můžete zažádat na Ruské ambasádě.(cca 2500 Kč dle doby vyřízení)
S tímto vízem musíte být ubytován v některém hotelu v Rusku a na daném místě se registrovat. Papírek s registrací obdržíte v letadle, jeden útržek dáte při vstupu do Ruska a druhou část musíte nechat potvrdit v místním registračním středisku (může provést hotel). Druhou část odevzdáte při odjezdu ze země. Bez této registrace a útržku není možno opustit zemi bez pokuty.
Další možností je vízum na pozvání, pokud zde máte nějaké příbuzné, či známe. Ceny se liší podle délky pobytu. Pokud se rozhodnete pro tento druh, připravte se na dlouhý a náročný proces vyřizování.

2

Doprava
Nejlepší možnou dopravou je letadlo. Pokud letíte z Prahy, doporučuji koupit letenku směr Vídeň – Krásnodar. (popřípadě Moskva – Krásnodar). Z Krásnodarského letiště by jste se měli dopravit na jeho vlakové nádraží (z letiště jezdí přímo autobusy, maršutky ..cca 15 rublů)nebo taxi.
Z vlakového nádraží se můžete rozjet do různých oblastí podél černého moře. Máte na výběr vlakem električkou, která jede cca 2,5 hodiny k moři, nebo tzv. PlatzKartem, který je vybaven neoddělenými lůžky (cesta 4 hodiny k moři). Cena na osobou se pohybuje dle typu vlaku a třídy min. 300 rublů osoba.

3

Jídlo a peníze
V každém městě se nachází supermarket, nejčastěji pojmenován jako Magnit, naleznete zde nejen potraviny, ale i oblečení nářadí, a různé další věci. Banky jsou otevřené pouze v týdnu a max. do 6 hodin. Peníze musí být nenatržené a nijak poskvrněné.

Ovoce je lepší kupovat na trzích, kde je opravdu čerstvé, ceny jsou sice větší, ale kvalita je vyšší.
10 rublů = cca 6,25 Kč
Orientační ceny - chléb 25 rublů a méně(dle druhu,velikosti)
- pivo 35 rublů
- meloun 10 rublů
- sýry plátkové 45 rublů
- nektarinky 80 rublů
- jogurt.nápoj 25 rublů
Na plážích prodávají popcorn (od 40 rublů)
Pirožky plněné zeleninou a bramborami (20 rublů)
Šašlik (od 100 rublů) a další

4

Oblasti
Nejvyhledávanější a nejznámější oblasti jsou Soči, Anapa, Něbuk, Agoj a Tuapse.
Soči – turisticky nejvyhledávanější místo a to nejen díky nadcházející zimní olympiádě, ale hlavně díky bohatě zdobené promenádě, místnímu dendráryu a Krásné Poljaně.
Tuapse – je přístavní městečko, plné skalnatých zátok s divokými plážemi, průzračným mořem a s ruským pohostinstvím. Projeďte se zde typickými ruskými autobusy (maršutkami), zalovte si na otevřeném moři a nechte se pohltit sluncem, které zde svítí téměř půl roku.
Něbuk – je městečko s luxusními hotely, tyčícími se na skalních útesech s veřejnými ale i soukromými plážemi s vodními sporty. Přímo na pláži můžete také najít místní aquapark s mnoha atrakcemi nejen pro děti.
Agoj – nejkrásnější kamenitá pláž s čistým průzračným mořem a svažující se promenádou, která nabízí nejrůznější místníspeciality ( autobusem z Tuapse zdarma)

Tipy

Pokud se kdekoliv v moři objeví malá průhledná medůza nezoufejte, místní medůzy nežahají ani nejsou nijak jinak nebezpečné.
Všechny tyto města nabízejí přímo na pláži různé aktivity od vodních skútrů, po paraglaiding či různé výlety na koních, k vodopádům či jezerům.

Varování

Buďte připraveni na místní záchody, které jsou jak v restauracích, letištích či na plážích stejné, jedná se o tzv. šlapky na zemi. Za záchody se zde všude platí cca 10 rublů.

Zjistěte si předem, zda ve svém pokoji budete mít klimatizace, poté by jste mohli být nemile překvapeni.

Klíčová slova

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.75
Average: 4.8 (4 votes)