Co je potřeba

pohodlné boty
fotoaparát
peníze

1

Bronx
V Bronxu se nachází slavný Stadion Yankees. Sídlí zde také Zoo, největší metropolitní zoo v celých Spojených státech. V této oblasti vznikl rap a hip-hopová kultura.

2

Brooklyn
Je nejlidnatější částí New Yorku. K Brooklynu náleží dlouhá pláž a Coney Island, což je jedna z prvních rekreačních oblastí.

3

Manhattan
V Manhattanu se nachází většina mrakodrapů a také Central Park, který byl otevřen roku 1859, nabízí nejen projížďky na člunu po jezeře, ale vybízí i k poslechu hudby a projížďce na kole. Sídlí zde mnoho významných spoleností. Je zde také sídlo OSN, několik univerzit,divadla na Broadwayi, Greenwich Village, Madison Square Garden.

4

Queens.
Nachází se zde Shea Stadium – stadion New York Mets a každoročně se zde koná U.S.Open. Jsou tu také dvě největší letiště JFK a LaGuardia.

5

Staten Island
S Brooklynem jej spojuje Verrazano-Narrows Bridge a s Manhattanem Staten Island Ferry, který nabízí výhled na Sochu svobody. Nachází se zde také park s 56 km turistických stezek.

6

Zajímavá místa:

Socha svobody
Stojí na ostrově Liberty Island a dostanete se k ní lodí z nejjižnějšího konce Manhattanu. Socha je otevřená denně od 9.30 do 17 hodin, poslední trajekt odjíždí v půl.
.

7

Wall street
Je sídlo burzy na dolním Manhattanu a od 2.sv. války je nejvýznamnějším finančním centrem.

8

Empire State Building
Tento mrakodrap byl postaven roku 1931 a tyčí se ve střední části Manhattanu. Rozhledna se nachází v 86. patře, kam si musíte zakoupit lístek

9

Rockefeller Center
Je komplex několika mrakodrapů, které jsou mezi 5. a 6.Avenue a 49. a 50 ulicí. Je to sídlo mnoha významných společností a obchodů, nabízí možnosti nakupování ale i občerstvení.

10

Times Square
Původní název byl Longacre Square.
V okolí Times Square se nachází téměř 40 divadel. Přímo na náměstí je obrovské hračkářství, obchod Walta Disneyho a spousta luxusních butiků. Každoročně se zde ale hlavně slaví příchod Nového roku.

11

Harlem
Je bývalé černošské ghetto, rozprostírá se od 120 ulice až ke 150. Dnes se zde nacházejí vybrané restaurace, luxusní obchody a jazzové kluby.

Tipy

Další místa k návštěvě:
Metropolitní Museum Umění
Washington Square Park

http://www.nyc.gov/portal/site/nycgov/?front_door=true
http://gis.nyc.gov/doitt/nycitymap/
http://www.newyorkonline.cz/

Varování

V noci se raději vyhýbejte parkům a metru.
Přes den raději využívejte metro, než taxi a autobus, centrum je každý den přehlceno auty.

Klíčová slova

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4
Average: 4 (4 votes)