1

V první řadě je vhodné u suchých vlasů omezit vše, co je ještě více namáhá a vysušuje, což je třeba nešetrné barvení, melír, trvalá apod.

2

Dále je vhodné dbát na zdravý životní styl a na to, aby vaše strava obsahovala vyvážené množství proteinů, sacharidů a lipidů, minerálních látek, vitamínů a nenasycených mastných kyselin. Nezapomínejte také na dostatečný pitný režim, kdy by dospělý jedinec měl vypít dva až tři litry tekutin denně.

3

V případě suchých vlasů rozhodně není vhodné jejich každodenní mytí. Vlasy umyjte kvalitním šampónem nejlépe přímo určeným na suché a poškozené vlasy a následně použijte také vhodný kondicionér, který nejen vyživí vlasy, ale také vám usnadní jejich následné rozčesávání. Vysušení vlasů ručníkem proveďte jen velmi jemně, bez drhnutí.

4

Vlasům neprospívá ani fénování a jiné nešetrné horkovzdušné metody úpravy účesu. Pokud už musíte své vlasy fénovat, dělejte tak jen ne zcela horkým vzduchem a držte fén dál od svých vlasů, nejlépe alespoň 15 centimetrů od nich. Naprosto ideální je však vlasy nechat uschnout jen tak přirozeně na vzduchu.

5

Vlasům také může velmi vážně uškodit jejich nešetrné česání. Mokré vlasy je třeba česat pouze šetrně, nejlépe velmi řídkým dřevěným hřebenem. Suché vlasy pak můžete česat např. dřevěným kartáčem nebo kartáčem s kančími štětinami.

6

Alespoň jednou týdně je vhodné vlasy oživit regeneračními a vyživujícími maskami, které běžně koupíte v drogériích nebo vlasových studiích, pokud máte čas a chuť, můžete si udělat domácí masku. Třeba medovou masku vytvoříte tak, že dvě lžíce kvalitního oleje smícháte se dvěmi lžícemi rozehřátého medu, přidáte jeden žloutek a nakonec několik kapek citrónové šťávy. Tuto směs nechte na vlasech působit půl hodiny a poté důkladně opláchněte.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4
Average: 4 (3 votes)