1

Nejlevnější, nejspolehlivější, nejznámější a nejpoužívanější autobusovou společností v Californii je Greyhound. Tato společnost nabízí dopravu nejen po Californii ale po celých spojených státech. Z New Yorku Vás může jízdenka vyjít do 5 000 Kč. Greyhound patří k levnějším autobusovým dopravcům s vysokou kvalitou poskytovaných doprovodných služeb. Například z Los Angeles do San Diega (cesta cca 4 hodiny) Vás vyjde na 13 dolarů .

2

Dalšími dopravci, které poskytují své služby po Californském pobřeží jsou
Peterpanbus a Cashuttlebus
http://www.peterpanbus.com/
http://www.cashuttlebus.com/
http://www.bigbluebus.com/fares/index.asp
http://www.sunline.org/home/index.asp?page=150

3

City tours – nebo-li autobusy, které Vás zavezou na nejznámější místa města Los Angeles.
Jedním takovým autobusem je Hop-on Hop off, což znamená, že můžete vystoupit kdekoli, kde má autobus zastávku a zase kdekoli jinde nastoupit, jízdenka je platná jeden až dva dny. Další se nazývá City tours – Hollywood, Movie Stars, kde Vás autobus zaveze na nejoblíbenější turistická místa
http://www.starlinetours.com/?referrer=googlegclid=CLXZt5DEgp0CFYKCzAodlxZDAg
http://www.greentortoise.com/

4

Doprava v Los Angeles nabízí velmi širokou a kvalitní síť veřejné dopravy.
Velmi oblíbeným prostředkem je tzv. Long Beach Transit nebo-li Catch a bus, což je autobus, který Vám zastaví pouze, když mu dáte znamení. Je třeba také mít u sebe přesnou částku, nebo předem koupený lístek. Obyčejný lístek stojí $1.10 a pokud si koupíte 25 jízd bude Vás to stát $27.50.

5

Dalším pohodlným způsobem cestování v L.A. je místní metro, které má 5 linek. Na těchto stránkách naleznete veškeré informace o cenách, jízdním řádu a přepravních povinnostech.

6

Vlaková doprava patří k nejdražším způsobům cestování po Californii. Na druhou stranu letecká doprava nabízí mnoho nízkonákladových leteckých společností.
http://www.orbitz.com/
http://www.expedia.com/

Klíčová slova

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.545455
Average: 3.5 (11 votes)